רומן זדורוב
רומן זדורוב צילום: צילום: Gili YohananPOOL | flash90

התיק נסגר. בית המשפט העליון, הנשיאה מרים נאור, החליטה לדחות את בקשתו של רומן זדורוב לקיים דיון נוסף על הרשעתו ברצח הילדה תאיר ראדה ז''ל לפני כעשר שנים.

השופטת נאור אמרה כי "גם היותה של סוגיה בעלת תהודה ציבורית או תקשורתית אינה בגדר עילה משפטית לקיום דיון נוסף. יש להבחין בענייננו בין העניין הציבורי לבין דרישות הדין. בית המשפט לא יורה על קיום דיון נוסף מקום שאין הצדקה משפטית לעשות כן, יהיה העניין הציבורי רב ככל שיהיה".

כזכור, צוות ההגנה של זדורוב הגיש בפברואר האחרון בקשה לדיון נוסף בבית המשפט העליון, בגין הרשעתו ברצח הילדה תאיר ראדה.

בתגובה דרשה המדינה לדחות את הבקשה וטענה כי "דיון נוסף הוא הליך נדיר השמור למקרים חריגים ויוצאי דופן".

"בפסק הדין לא נקבעה כל הלכה חדשה או כזו הסותרת הלכות קודמות ובוודאי שלא נקבעה בו הלכה המצדיקה דיון נוסף בפסק הדין". עוד נאמר בתשובת המדינה כי "הליך של דיון נוסף לא נועד להוות ערעור נוסף על פסק דינו של בית המשפט העליון".

העליון הכריע: זדורוב רצח את תאיר ראדה

כאמור, בקשת זדורוב לקיים דיון נוסף בערעור שהגיש ניתנה לבית המשפט העליון לאחר שבחודש דצמבר האחרון דחה בית המשפט את הערעור וקבע כי זדורוב הוא זה שרצח את ראדה.

השופט יורם דנציגר, שישב אז בראש ההרכב, היה היחיד מבין השלושה שקבע שיש לזכותו. לעומתו, השופטים יצחק עמית וצבי זילברטל דחו את הערעור.

בהכרעתו כתב דנציגר בדעת מיעוט: "הצטברות הראיות מטילה צל כבד בשאלת חפותו. לאחר שבחנתי את הראיות הגעתי למסקנה כי יש לזכות את המערער מחמת הספק".

גופתה של תאיר ראדה ז"ל, תלמידת כיתה ח', נמצאה בתא השירותים בבית הספר נופי גולן בקצרין בסוף שנת 2006. שני חשודים נעצרו בימים שלאחר מכן ושוחררו. זדורוב, שעבד באותו זמן בבית הספר, נעצר שבוע לאחר הרצח - וכעבור שישה ימים של חקירה הודה במיוחס לו ושחזר את המעשה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו