ועם כל זאת, הביקוש לעתניאל גובר

דובר דרום הר חברון מספר על הביקוש למגורים בעתניאל ומזמין לפסטיבלי הקיץ שלבקשת בני משפחת מרק יתקיימו כסדרם. "האזור מלא חיים".

שמעון כהן - ערוץ 7 , ד' בתמוז תשע"ו

בנט בעתניאל
בנט בעתניאל
צילום: ערוץ 7

אסף פאסי, דובר המועצה האזורית דרום הר חברון, תושב עתניאל, מספר ביומן ערוץ 7 על הביקוש ההולך ורב למגורים בישובו על אף, ולעיתים דווקא בעקבות, השכול המכה בו פעם אחר פעם בשנים האחרונות.

לדבריו המענה הראוי והנכון לשכול ולאבדן הוא דווקא הגדלת מעגל החיים ככל האפשר. "יש התמודדות קשות ויש שעות קשות אבל יש חיים שלמים ומדהימים, והחיים בעתניאל מדהימים, גם החיים היומיומיים וגם האנשים החיים בעתניאל הם אנשים מדהימים. לצערי התקשורת מלווה אותנו בשכול ולא ביומיום, אבל יש הרבה יותר חיים וטוב מאשר הרגעים המאוד מאוד קשים שאנחנו חווים".

על התרחבות ישובו הוא מספר כי "הבשורה היא שבשבוע האחרון שלוש משפחות חדשות הצטרפו לישוב עתניאל. הם קנו בתים במדורגים במיקום מעולה במרכז הישוב. אפשר לקנות בית עם חצר בשבע מאות אלף שקלים ובשש מאות וחמישים אלף שקלים. זה כמעט ולא קיים. מצטרפים לקהילה חיה והטרוגנית מאוד. כל אחד יכול למצוא את עצמו בכל סוג של כיפות שהישובים שלנו יכולים להציג. יש לישוב רב מאוד מיוחד, הרב רא"ם הכהן, ישנה ישיבה שהיא מהגדולות בארץ, מקום של תורה אור ומחשבה ואינטלקט וגם מקום יפהפה ואנחנו מזמינים את כולם להגיע כי עוד מעט ייגמר המקום...".

על סוגית ההקפאה שעימה גם ישובו מתמודד, הוא אומר שאכן מדובר בהתמודדות של הישוב, התמודדות באומץ. "אנחנו ברוך ה' בונים ומתרחבים, ויש מקום כרגע בעתניאל ויש מקום להרחיב עוד ועוד. במציאות הקשה שלנו פיגועים מגדילים ישובים. זה סרגל מאוד מטורף ולא ראוי, אבל זו המציאות. ממשלה מתרצה להגדיל ולעשות בעקבות פיגועים ואנחנו גדלים. יש כעת 150 משפחות ואנחנו עתידים להתרחב. זו השאיפה".

באשר לצפוי בעתיד מכיוונה של הממשלה שמאשרת כעת הקצאת חמישים מיליון שקלים לחיזוק הישוב בקרית ארבע שגם הא ספגה אבדן ושכול בעת האחרונה, אומר פאסי כי גם אצלם נעשית עבודה על מנת שדברים יקרו ויתבצעו בפועל בשטח מבלי להרחיב את הדיבור על כך.

כשנשאל אם מה שמוביל תושבים חדשים בישובו הוא איכות חיים ועד כמה אידיאולוגיה ורצון להיות דווקא במקום שבו נוכחות יהודית נצרכת, אומר פאסי כי המניעים להגעת תושבים הם רבים והדבר הוא שגורם להטרוגנטיות שבישוב. "מגיעים אלינו הרבה אנשים גם מטעמים אידיאולוגיים, כאלה שמגיעים בכל הכוח וכוח הרצון ויש שמגיעים בגלל איכות חיים וקהילה ויש שמגיעים בגלל הרב. זה חלק מההטרוגניות שיש כאן. זה חלק מהסיפור".

לקראת סוף הדברים קורא פאסי לציבור הרחב להגיע לצעדת המחאה שתצא היום אחר הצהרים מאזור הפיגוע ליד אדוריים ועד עתניאל, צעדה בה צפויים להשתתף שרים חברי כנסת רבנים ואישי ציבור ותחל בשעה ארבע וחצי אחר הצהריים ותסתיים סמוך לשעה שבע בערב בעצרת גדולה בעתניאל.

לזאת הוא מוסיף ומזמין את הציבור הרחב לשורת אירועי קיץ שיתקיימו באזור בסוף השבוע. "בימים חמישי ושישי יהיו יומיים של פסטיבל קיץ בחבל יתיר. אנחנו ממשיכים לחיות. זו גם בקשת ילדי המשפחה שאנחנו מלווים אותם באופן צמוד ואגב, שניים מהילדים של משפחת מרק חוזרים לעתניאל ויתגוררו בו. בסוף השבוע יהיה שוק ססגוני שבסופו מופע משותף של דני רובס ושלמה גרוניך במיתרים, הכניסה חופשית ואני מזמין את כולם לבוא לחזק אותנו וליהנות מהמופע, ובנוסף ביום שישי במעיינות תלם אדורה יום שכולו מים באבטחה מלאה. גם האירוע הזה חינם. אני מזמין לכל הפעילויות. תבואו להר חברון. זה מקום מלא חיים".