"תמשיכו בדרכו של אבא"

רב העיר ירושלים, הרב אריה שטרן, הגיע לנחם את משפחות אריאל ומרק. בבית משפחת אריאל גילה כי לפני שנים רבות לימד את האב, עמיחי.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ט בסיון תשע"ו

הרב שטרן בבית משפחת מרק
הרב שטרן בבית משפחת מרק
צילום: דוברות

רב העיר ירושלים, הרב אריה שטרן, הגיע היום (שלישי) לניחום אבלים בבית משפחתו של הרב מיכאל מרק הי"ד בעתניאל ובבית משפחתה של הילדה הלל יפה אריאל הי"ד בקריית ארבע.

כאשר הגיע הרב שטרן לבית משפחת אריאל בקרית ארבע זיהה הרב שטרן כי אביה של הלל יפה אריאל, עמיחי, היה תלמידו לפני כארבעים שנה, במחזור הראשון של ישיבת ההסדר בקרית שמונה.

הרב אמר לעמיחי אריאל כי הוא הגיע כשליח של עם ישראל אבל עכשיו הוא גם מגיע לניחום פרטי ולא רק לניחום בשם הכלל. הרב חיזק את המשפחה על עיסוקם באדמת ארץ ישראל ובייצור יין והם קבעו להיפגש להמשכת הקשר.

בבית משפחת מרק בעתניאל דיבר הרב שטרן על הצורך באחדות עבור התורה, ארץ ישראל ובית המקדש. הרב הוסיף, "ארץ ישראל נקנית ביסורים וכשאין אחדות זה היסורים שאתם עוברים, צריך בית המקדש - אבל כדי להגיע לשם צריך אחדות".

הילדים סיפרו לרב שטרן, "אבא היה איש ששלב תורה עם מלאכה ומלאכתו הייתה מלאכה של תורה". הרב התפלל לרפואת האם חווה רחל בת איילת השחר, ולפני צאתו אמר לילדים, "תמשיכו בדרך של אבא".