הפסטיבל הבינלאומי לאנימציה

השנה מציין הפסטיבל 16 שנים להיווסדו ויעלה את מיטב היצירה החדשה מכל העולם, לצד מבחר מרתק של סרטי אנימציה סדנאות ועוד

קובי פינקלר - ערוץ 7 , ל' בסיון תשע"ו

סימפסון
סימפסון
צילום: ולדיק סנדלר

פסטיבל "אנימיקס" פסטיבל הבינלאומי לאנימציה קומיקס וקריקטורה, יוצא לדרך, כשהשנה הוא מציין 16 שנים להיווסדו ומעלה את מיטב היצירה החדשה מכל העולם, לצד מבחר מרתק של סרטי אנימציה סדנאות, מפגשי אמן, תערוכות, פעילויות לילדים, יריד דוכני קומיקס ועוד.

לילדים מגיש הפסטיבל מבחר של סרטי אנימציה מהעולם ובכל תכנית ישתלבו שחקן או שחקנית צעירים שיקלו על הצופים הצעירים את הבנת הסיפורים, ובמידת הצורך אף ידבבו את הטקסטים המדוברים.

בין התוכניות לילדים:

קלסיקה לילדים בהגשת השחקנית עדן אוליאל עם מבחר סרטים שגילם 30 שנה ויותר ורובם מעידן ה"מצויירים ביד" כמו: "תיבת נוח" בגרסת סטופ פריים של דיסני משנות ה-50.

"קונצרט התזמורת," גם הוא מצויר (משנות ה-30) של דיסני המהווה אחת מפסגות ההומור המטורף של פעם על מוסיקה קלאסית, וגם הסרט הראשון בסדרת הפנתר הוורוד, שזכה בזמנו באוסקר ונחשב עד היום לפסגה של יצירתיות בהומור חזותי.

חגיגת המצויירים של הקיץ תתקיים בסינמטק תל אביב. כמו כן תוקרן תוכנית של "קסמי הטבע" בהגשת השחקנית גאיה שליטא כץ עם אסופת קצרים באנימציה ובכולם דמויות מן הטבע, יונקים חרקים ובעלי כנף.

בתוכנית מיוחדת תחת הכותרת "קרובים קרובים" בהגשת השחקן ידידיה ויטל יוקרנו סרטי אנימציה קצרים מרחבי העולם ובכולם האנשים הקרובים ביותר לילד: הורים, משפחה חברים וחיות המחמד.

עוד תכנית המיועדת לכל הגילאים היא "קסמי האנימציה" המקבצת סרטי אנימציה משובחים, נדירים. כאלה שלא רואים בטלוויזיה, וגם לא במקומות אחרים

בהם: "עלה על הסוס" שתחילתו סרט עתיק של מיקי מאוס וחבריו מהתקופה של השחור לבן, אך אז הדמויות מהסרט בורחות ממנו לאולם קולנוע מודרני, ומנסות להשפיע על אירועי הסרט הישן. "הדבר האבוד" (זוכה האוסקר ב-2011), על יצור מוזר שהלך לאיבוד ומעורר אותנו להסתכל אחרת על העולם סביבנו, ועל שוכניו. התכנית מסתיימת בסרט המיוחד שגם הוא זכה באוסקר (2012) "הספרים המופלאים של מוריס לזמור", גיבור הסרט מגלה שהסופה לא רק הרסה בתים, אלא אף מחקה את המילים מהספרים שהיו בספריה של העיר הפגועה ועוד.