"שילובים מטורפים של כאב ושמחה"

מרים פרץ השתתפה בתפילת הנערות הבוקר (רביעי) בקריית ארבע, שערכו חברותיה של הלל אריאל הי"ד. "'לא אמות כי אחיה' - זה המסר שלנו".

אלירן אהרון , ל' בסיון תשע"ו

מאות נערות ונשים השתתפו הבוקר (רביעי) בתפילת ראש חודש מרגשת לזכרה של הלל אריאל הי"ד באולפנת קריית ארבע.

"כל מילה בתפילה דיברה אלי, כל מילה, כל תחינה לקדוש ברוך הוא, כל הודיה אליו ריגשה מאוד", סיפרה מרים פרץ, אמם של אוריאל ואלירז הי"ד, שהגיעה לתפילה ולחזק את הבנות - חברותיה של הלל.

"היה מרגש לשיר, לכאוב ולשמוח. שילובים מטורפים של כאב ושמחה הם המאפיינים את עם ישראל. בחרתי לומר לנוער ולאנשים שבאו לכאן דווקא פסוקים מתפילת הלל, 'לא אמות כי אחיה' זה המסר שלנו, אנחנו נעשה הכל כדי לחיות בארץ הזאת, אבל מצד שני אנחנו צריכים לדעת שכל זה 'נפלא מעינינו'.

''אנחנו לא יודעים איך הקדוש ברוך הוא מנהיג את העולם ואנחנו צריכים לדעת להמשיך מתוך אמונה גדולה בקדוש ברוך הוא ומתוך אמונה גדולה בכל התכלית שלנו כאן", אמרה פרץ.

"לראות את הילדות, לראות את הנערות ולראות את הכאב זה קשה אבל יש הרבה אמונה, אמרתי להן שהיו ימים קשים לישראל שבקריית שמונה ובנהריה מחבלים חדרו לבתים ורצחו, זה המחיר של הקיום שלנו בארץ הזו ואנחנו צריכים להמשיך לדרוש את ה', להמשיך להאמין והכי חשוב לאמץ עין טובה ולהיות אנשים טובים".

מוריה ליטמן, ששכלה את אביה הרב יעקב ואת אחיה נתנאל בפיגוע ירי לפני כחצי שנה, אמרה: "זה היה נורא מרגש לראות שנשים מכל הארץ באו לכאן להיות בתפילה, לחזק ולהעלות את נשמתה של הלל. אותי זה ריגש ומילא, זה מראה על האחדות של עם ישראל, זה מראה לערבים שלא משנה את מי הם הורגים, אנחנו לא נשברים ואנחנו שמחים פה ומתפללים תפילת הלל בשמחה.

"הערבים לא יעצרו אותנו ואנחנו נמשיך לגור כאן ביהודה ושומרון בגאווה ונלך ברחובות בלי פחד", הדגישה ליטמן.טוען....