רונאלדו והחברים חוגגים גמר שני
רונאלדו והחברים חוגגים גמר שניצילום: רויטרס

אמרו שהוא סובל מתסמונת הנבחרת וברגע האמת לא מצליח להביא את יכולותיו הנדירות לטורנירים הגדולים. אמרו שכל אירופה למדה אותו והוא לא יכול יותר לעשות הרבה בטורניר הנוכחי. אמרו שהוא חייב שכולם יעשו בשבילו הכל כדי לבלוט. אז אמרו. כך או כך, כריסטיאנו רונאלדו הוא שהעלה במו רגליו את נבחרת פורטוגל לגמר אליפות אירופה לנבחרות.

הנבחרת הפורטוגלית עשתה הערב היסטוריה לא קטנה כשמי שהיה חתום עליה הוא לא אחר מאשר כוכב ריאל מדריד ומי שהושמץ בטורניר הנוכחי לא מעט, כריסטיאנו רונאלדו.

היתרון של הפורטוגלים היה ניכר עוד במהלך המחצית הראשונה של משחק חצי הגמר שהתקיים הערב (רביעי), כשווילס המפתיעה ניסתה לנצל את כישוריו הגבוהים של גארת' בייל, אך יתירה מכך לא הצליחה לעשות.

5 דקות לאחר ההפסקה אליה ירדו השתיים בשיוויון 0:0, התמקם כוכב הפורטוגלים בכדי לנגוח את היתרון ואת השער הראשון במשחק. היה זה שערו התשיעי של רונאלדו בתולדות אליפויות אירופה, מה שהקנה לו שיוויון עם לא אחר מאשר נשיא אופ"א הנוכחי, מישל פלאטיני.

3 דקות מאוחר יותר ופורטוגל הכפילה את התוצאה כששוב רונאלדו היה אחראי לשער, הפעם על תקן המבשל. רונאלדו קיבל כדור כ-20 מטר מהשער וניסה לבעוט, אך במקום יצאה לו מסירה לעבר נאני, שניצל זאת בכדי לכבוש מקרוב את תוצאת הסיום ולהביא להדחתה של ווילס המפתיעה.

פורטוגל מעפילה אל גמר היורו, שם תחכה למנצחת במשחק חצי הגמר השני בין נבחרות צרפת, מארחת הטורניר לבין גרמניה, אלופת העולם. הפורטוגלים שבים אל גמר היורו לאחר שהיו שם כבר ב-2004 כשהפסידו בביתם לנבחרת יוון. אם יזכו הפעם באליפות, תהיה זו אליפות מפתיעה לא פחות מזו שזכתה בה יוון.

האם רונאלדו יסחוב את פורטוגל כל הדרך לתואר ראשון של הנבחרת?