"אני נודד כל יום - זה טירוף"

הנער בן ה-15 שהורחק בצו מנהלי מבית הוריו ללא משפט, הגיע אתמול (רביעי) לביקור בכנסת יחד עם אביו ומנכ"ל ארגון 'חוננו' שמואל (זנגי) מידד.

השלושה נפגשו עם חברי כנסת וסיפרו להם על הצו וההשלכות שלו – הרחקת הנער מבית ההורים וסביבתו הטבעית, ואילוצו לנדוד בין בתי חברים ומכרים מדי לילה, וזאת ללא משפט או הצגת ראיות נגדו.

הפגישות נערכו עם חברי כנסת ממספר סיעות ובניהם ח"כ נחמן שי, מיקי זוהר, שולי מועלם, דודי אמסלם, מוטי יוגב, יהודה גליק וסגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן. חלק מחברי הכנסת הבטיחו לסייע ולפעול לביטול הצו, וח"כ יוגב אמר כי יקדם דיון בעניין בוועדה לשלום הילד.

הנער ואביו תיארו כיצד מגיעים שוטרים כמעט מדי לילה לבדוק בצורה ברוטאלית את הקטין במקום בו לן, דבר שגורם למארחיו לבקש שיעזוב את הבית מאחר ובני המשפחה סובלים מביקורי השוטרים בשעות הקטנות של הלילה, לעיתים מספר פעמים בלילה.

נציין כי בית המשפט המחוזי בלוד מקיים הבוקר דיון בערר שהגיש עו"ד חי הבר, סנגורו של הנער מטעם הארגון, על החלטת בית משפט השלום שהורה שהנער ישהה במעצר בית לילי בכתובת קבועה מחוץ ליהודה ושומרון, ויידרש לחתום מדי יום בתחנת המשטרה.