שיפור במצבה של חוה מרק

בבית החולים מציינים כי מרק נמצאת בהכרה מלאה ומשוחחת עם משפחתה. מצב פציעתה מוגדר כעת "בינוני".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , א' בתמוז תשע"ו | עודכן: 16:21

שיפור במצבה של חוה מרק-ערוץ 7
חוה מרק עם בעלה הרב מיכאל מרק הי"ד
צילום: באדיבות המשפחה

בית החולים הדסה עין כרם מדווח הבוקר (חמישי) כי חל שיפור במצבה של חווה מרק, אלמנתו של הרב מיכאל מרק הי"ד, שנפצעה באורח קשה בפיגוע ביום שישי בו נרצח בעלה.

בבית החולים מציינים כי מרק נמצאת בהכרה מלאה ומשוחחת עם משפחתה. מצב פציעתה מוגדר כעת "בינוני".

מבית החולים נמסר עוד כי חל שיפור גם במצבו של שוקי גלבוע, איש צוות הכוננות אשר נפצע בפיגוע בקרית ארבע לפני שבוע, בו נרצחה הלל יפה אריאל הי"ד.

אתמול שחזר פדיה מרק, בנם בן ה-15 של הרב מיאל וחווה מרק, את הרגעים הנוראים של הפיגוע הרצחני בו נרצח אביו ואמו נפצעה באורח קשה.

"ב-14:30 הם אספו אותי", שחזר פדיה בשיחה עם חדשות ערוץ 2, "עשר דקות בערך אחרי שיצאנו מהיישוב שמעתי 'בום', יריות ואת החלונות מתנפצים".

"צעקנו 'להתכופף!' וכולנו התכופפנו, אבל אבא, הוא לא התכופף", מספר פדיה. "הוא נשאר כדי להחזיק את ההגה ולנסוע. חשבתי... רק שזה לא יקרה, שכולם יישארו מזה בחיים. ואז הרכב התהפך סיבוב וחצי. אני שחררתי מהר את החגורה ותהילה השתחררה ממנה".

"הסתכלתי דרך החלון וראיתי מכונית עוצרת", הוא מספר על הפלסטינים שהיו הראשונים לסייע לבני המשפחה בשטח. "אחד מהם ניסה לפתוח את הדלת ולא הצליח, אז הוא קרא לעוד אנשים. בהתחלה פחדנו שהם המחבלים. אחותי יצאה אז יצאתי איתה. היא הראתה לי שהיא פצועה ואמרתי להם שהיא נפצעה ושאנחנו צריכים פלאפון".

בכל הזמן הזה, במהלך ההמולה, פדיה כבר הבין שאביו ואמו נפצעו וביקש להזעיק את כוחות ההצלה. "התקשרתי, אמרתי שירו עלינו ואז במקרה הגיע ג'יפ שהיה באמצע סיור ואמבולנס של הסהר האדום".

"הם הוציאו את אמא שלי כבר חבושה, ראיתי שהיא מסדרת עם היד את התחבושת אז ידעתי שהיא בחיים. רק אחרי הרבה זמן הם הוציאו את אבא. ראיתי אותו שוכב על הכביש כשכל הגב מלא בדם וראיתי מישהו בודק לו דופק. ראיתי וחשתי ש... לא ידעתי בוודאות, העדפתי לא לחשוב על זה".