גידי אורשר
גידי אורשר צילום: מתניה טאוסיג, פלאש 90

בכל מוצאי שבת, אנשי חדשות שומרי מצוות נזרקים בחזרה אל תוך המולת העולם - אל הסקופ או הספין התורן.

הפעם זה היה ספין שנופח מעבר לכל פרורפציה. מאן דהוא, החליט שאחרי רמי סדן - צריך לרדת נמוך יותר בחיפוש אחרי מי שנותנים דרור לדעותיהם הקשות לעיכול - כלפי הציבור המזרחי.

גידי אורשר הוא מבקר קולנוע. השפעתו על הציבוריות הישראלית היא מינורית אם בכלל - ונוגעת לעניינים שמתרחשים על המסך הגדול. גם שם לא בטוח שהשפעתו רבה.

לקחת פוסט בפייסבוק שכמוהו וגרועים ממנו נכתבים כמעט דבר יום ביומו - ולהפוך אורשר למאן דאמר בעניין כזה או אחר שאינו קשור לקולנוע - זה מעשה מביך.

לא פחות מביכה ההתהלמות מצד שרים, חברי כנסת ושאר "אושיות ציבוריות" שרצים לגנות את אורשר - חרף העובדה שביניהם יש גם כאלה שעמוק בפנים חושבים אולי קמצוץ או יותר ממה שנכתב.

אחרי זה גם יהיו מי שיתהדרו ש"בזכותם" הודח או הושעה האיש.

חשוב לומר: הדברים שנכתבו לדידי הם אכן מקוממים וקשים. הם גזענות לשמה, לא פחות. אבל מי שנותן להם פרסום - נותן לאורשר פרסום.

הבאים בתור שירצו ששמם יעלה לכותרות - ישתמשו בשיטה דומה. יכתבו פוסט מזעזע על הציבור המזרחי - ויזכו למבול של תגובות. וכך נזדעזע יחד מדבריו של טכנאי התמונה בערוץ זה, או של התחקירן הזמני בתוכנית זו אחרת. שהרי, כולם אנשי ציבור - לא?

המלחמה בגזענות היא חשובה. לא סתם חשובה - היא צו השעה. המתקפה על אורשר מגחיכה את המאבק הזה ומגדירה מחדש מיהו איש ציבור שראוי לתגובה. העיקר שמישהו יגזור קופון בסוף - על הגב של כולנו.