לא חוזר בו. גידי אורשר
לא חוזר בו. גידי אורשר צילום: מתניה טאוסיג, פלאש 90

מבקר הקולנוע של גלי צה"ל, גידי אורשר, אשר הושעה מעבודתו בתחנה בעקבות פוסט גזעני שפרסם, מסרב גם הבוקר (שלישי) לחזור בו מהדברים.

בראיון לתחנה בה הוא משדר, גלי צה"ל, טען אורשר כי דבריו לא הובנו כהלכה, "אני לא חוזר בי מהדברים, חבל שהבינו אותי לא נכון".

אורשר סיפר כי קיבל תגובות תמיכה רבות, גם מאנשים ידועים ציבורית, אך סירב לחשוף את שמותיהם, "אני לא יודע אם מותר לי להגיד, אני לא רוצה לסבך אנשים אחרים. אני אומר לך שלא פחות מאלו שהשמיצו היו כאלו שחיזקו את חיי. הם הבינו את כוונת הפוסט הזה".

למרות שלא חזר בו מתוכן הדברים, התנצל אורשר בפני מי שאולי נפגע מהם, "אני מתנצל אם יש מישהו שנפגע מן הדברים האלו. מרוח הדברים שקוראים לקדמה ולשיתוף פעולה ולקידום המזרחיים והאשכנזים טוב יותר, אני ודאי לא חוזר".

אורשר הטיח במראיין, ניב רסקין, כי לא קרא היטב את דבריו, "תקרא אותו פעם נוספת ותראה שהכוונות הטובות הן אלו שהכתיבו את הפוסט הזה ולא הכוונות הרעות".

נזכיר כי בפוסט שעורר את המהומה כתב אורשר, "לכל הזווידות והכחלונים, הש"סניקים מחד והקשת המזרחית מאידך והיללנים המקצועיים מן המזרח: בפעם הבאה שיהיה לכם התקף לב, וותרו על הצנתור ושימו רגל של תרנגולת על הראש - תרופת הסבתא שלכם".

"בפעם הבאה שאתם מצטנפים בממ"ד כשנופלים לכם טילים על הראש, התעלמו מ'כיפת ברזל' ותגידו תהילים או חכו לרחל אמנו שתגן עליכם", הוא הוסיף. "בפעם הבאה שתרצו להביא ילד לעולם ותתקשו בכך, ותרו על שרותי ההפריה המתקדמים של בתי החולים וצאו לגליל להקיף שבע פעמים את קברו של הצדיק הבבא קוסאמה".

אורשר המשיך, "בפעם הבאה שאתם רוצים לפרסם את הגיגיכם, עזבו את המחשב, את התוכנות והאפליקציות שפותחו בסטארטאפים מתקדמים בארץ וחזרו לכתיבה על קלף, לאיתות עם מדורות ולתקשורת בצעקות (את זה בעצם אתם עושים ממילא) בפעם הבאה שתחתמו על מכתב או פרסום כל שהוא, לא צריך להתעקש להוסיף את התואר דוקטור שאתם כל כך לא מאמינים בו מאוניברסיטה שאתם בזים לערכיה".

"בפעם הבאה שאתם מנאצים כל כך את התרבות המערבית שהביאה אותנו לכל הפיתוחים וההצלחות הללו אותם חזו ואליהם שאפו מייסדי המדינה הזאת, בפעם הבאה שאתם קוראים להרוס את כל אלה ולחזור אחור, בפעם הבאה שאתם לועגים לכל מליוני ה'מזרחיים' ה'מתאשכנזים' כדבריכם שראו את הצורך בקדמה, בתפיסה מודרנית של החיים שלהם בארץ, שהלכו עם הזמן להטיב את מצבם ואת מצבה של המדינה, אנשים טובים שלא עוצרים בבכיות ונהיות ובטכניקות 'חלוקה' מלאכותיות, שסומכים על עצמם כדי להתקדם ומתקדמים נהדר, בפעם הבאה שתהפכו כל הבעת דעה אחרת ל'התנשאות' ו'גזענות' כדי ללבות יצרים ולנסות להרוויח עוד כמה נקודות עלובות ברווחים הפוליטיים והכלכליים שלכם, שימו רגל של ארנבת או ערלה של תינוק על הראש וחכו לנס. וחכו, וחכו".