נפתלי בנט
נפתלי בנט צילום: חזקי ברוך

שרי הממשלה ממשיכים הבוקר (ראשון) להגיב להתטאויות של מבקר הקולנוע בגל"צ, גידי אורשר, בחשבון הפייסבוק שלו.

השר החינוך נפתלי בנט אמר, "בסוף השבוע התוודענו עוד פעם לבורות עמוקה של פרשן או איש קולנוע. אני לא מצטרף לפסטיבל הגינויים אלא פועל".

"מה שאורשר אמר מגלה בורות עצומה שקיימת. אני נחוש שהדור הבא, דור התלמידים של היום – לא יהיה חלק מאותה בורות. הם יקבלו את הסיפור הציוני היהודי המלא – גם מזרח וגם מערב – הכל חלק מהסיפור המופלא של עם ישראל. אנחנו נתקן את זה".

שרת התרבות מירי רגב המשיכה בקו הלוחמני שלה נגד אורשר. "מה שברור הוא שלו ולדומיו אין מקום בשידור ציבורי. הגיע הזמן שיבינו שלא תאגיד שידור ציבורי, לא רדיו ולא טלוויזיה יכול להכיל אנשים שמדברים בצורה גזענית נגד עדות המזרח".

"אותי מטרידה שאלה אחרת. במשך 40 שנה הוא ביקר סרטים ובעצם היטה תרבותית את הציבור. זה עשה עוול לשחקנים, שחקניות, במאים ומפיקים בלי להגיד שיש לו אג'נדה. הוא היה צריך לומר: 'אני יש לי אג'נדה, אני שונא מזרחים – אבל תלכו למשהו כזה או אחר'. הוא לא עשה גילוי נאות ובעיני זה חמור ביותר. צריך לבדוק כמה עוד כאלה יש. אנחנו חושפים את הפנים של אנשים שהדירו אנשים מעדות המזרח, זלזלו באמונות ובערכים שלנו ובזהויות של אנשים שהגיעו ממקומות אחרים וראויים לאותו כבוד כמו האחרים", אמרה רגב.