אישום: הבריח כסף רב למשפחות מחבלים

נהג משאית עזתי שהחזיק באישור כניסה לישראל מואשם שסייע למחבלי חמאס בעזה להעביר תמיכה למשפחות מחבלים משכם.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , ד' בתמוז תשע"ו

הבריח אירו, קיבל תמורה בדולרים. אילוסטרציה
הבריח אירו, קיבל תמורה בדולרים. אילוסטרציה
פלאש 90

כתב אישום הוגש בצהריים (חמישי) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע נגד נהג משאית, תושב עזה, בעל אישור כניסה לישראל, אשר הבריח בנעליו, בשתי הזדמנויות שונות, סכומי כסף גדולים עבור משפחות מחבלים כלואים משכם.

על פי עובדות כתב האישום, נהג המשאית שהיה לו כאמור אישור כניסה לישראל לצרכי מסחר, נפגש עם מחבלי חמא"ס בעזה, חלקם ממשוחררי עסקת שליט המטפלים בהעברות הכספים והסכים לסייע להם בהעברת כספים למשפחות אסירי טרור מרצועת עזה לגדה, תמורת כמה מאות דולרים.

הנהג קיבל מהם זוג נעליים, כאשר באחת מהן הוסלקו שטרות אירו רבים, נכנס לישראל כשהוא נועל את הנעליים והגיע לשכם. הנהג התקשר לאיש קשר שיגיע לקחת את הכסף, החביא את השטרות במקום מסתור בשכם, שב לרצועת עזה ודיווח אודות העברת הכספים והיכן בדיוק הסתיר את השטרות. בתמורה, קיבל הנאשם כ- 200-300 דולר.

סמוך לאחר מכן קיבל הנהג בעזה זוג אחר של נעליים, בהן הוחבאו כ- 10,000 אירו במזומן, הגיע ביום 6.6.16 למעבר גבול "ארז", כשהוא נועל את הנעליים ונתפס ע"י כוחות הביטחון.

עוד עולה מכתב האישום כי כאשר עבד הנאשם כנהג משאית אצל תושב עזה, הוא פינה באמצעות משאיתו פעמים רבות חול ממנהרות של חמא"ס.

כתב האישום מייחס לנהג ביצוע עבירות של מגע עם סוכן חוץ, מתן שירות להתאחדות בלתי מותרת, פעולה אסורה ברכוש טרור ועוד. הפרקליטות הגישה לבית המשפט בקשה לעצור את הנהג עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. כמו כן, הוגשה בקשה לחלט את הכסף שנתפס אצלו.