''האדמה מתבוססת בדמו של אבי''

שירה חריף, בתו של הרב מיכאל מרק נאמה בעצרת המחאה בעתניאל:  ''בכלל לא ברור לי איך אפשר לדבר על אבא בלשון עבר''.

אלירן אהרון , ד' בתמוז תשע"ו | עודכן: 20:07

מאות בני אדם צעדו אחר הצהריים (ראשון) מזירת הפיגוע בו נרצח הרב מיכאל מרק הי"ד ליישוב עתניאל בהר חברון, בקריאה לממשלה להילחם בנחישות בגל הטרור הערבי.

הצעדה יצאה מצומת אדוריים והסתיימה בעתניאל, שם נערכת עצרת מחאה. בין המשתתפים - בני משפחותיהם של הרב מרק והלל אריאל הי"ד שנרצחה במיטתה, רבנים וראשי המועצות האזורית.

שירה חריף, בתו של הרב מרק הי"ד אמרה ''אין לי ארץ אחרת גם אם אדמתי בוערת, בגוף כואב, בלב בוער, כאן הוא ביתי''.

''תודה לכל מי שהגיע מהארץ כולה ומעתניאל. בכלל לא ברור לי איך אפשר לדבר על אבא בלשון עבר אך ברור לי שהקשר החזק של אבא להר חברון, הכל בשקט, באהבה גדולה, הוא האמין במקום, באנשים - אנשי שלום ואהבה.

הבת השכולה הוסיפה בכאב, ''האדמה שוב מתבוססת הפעם בדמיו של אבי, אני מבקשת שמתוך זה תצמח שמחה וחיים. כל אחד יהיה שותף לעבודת הפיתוח רק בשלום ואהבה''.

יו"ר מועצת יש"ע וראש מועצת בנימין, אבי רואה, אמר בעצרת ''באנו היום לספוג מהעוצמות, ללמוד מכם את העוצמה והיכולת לעמוד מול האויב למרות כל הרציחות ולומר 'אנחנו כאן כדי להישאר'.

''לצערנו ממשלת ישראל לא מבינה את גודל הרגע ההיסטורי בו היא יכולה להכיל ריבונות על השטח. העם בריא ומבין אך הממשלה לא כל כך. מכאן אנו אומרים לראש הממשלה - חזק ואמץ, זה הרגע להפסיק את ההקפאה, לפרוץ קדימה ולחזק את אחיזתנו בחבלי הארץ", הוסיף רואה.

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן אמר בעצרת, ''אני עומד מולכם היום ויודע שאתם חזקים, שאנחנו חזקים, שהעם שלנו לא יישבר בגלל הטרור. להפך, 'כאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ' - אנו מתכנסים היום לומר בעוז, בגאווה וללא מורא - ארץ ישראל שייכת לעם ישראל''.

''אין בליבי ספק שגירוש משפחות המחבלים היא ההרתעה הטובה ביותר והפתרון היעיל ביותר", הוסיף סגן השר. ''זה לא משנה לאן, אין עוד מדינה במזרח התיכון שבה הם יוכלו לחיות בנוחות שבה הם חיים פה! שינסו את מזלם בעזה או בירדן''.

לדבריו קיימים קשיים משפטיים שמונעים גירוש משפחות המחבלים, ''אני שב וקורא ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדנבליט לאפשר לפחות את גירוש משפחות המחבלים בתוך יו"ש.

''הפתרון לטווח הרחוק הוא החלת החוק הישראלי ביו"ש. זה היעד שאנו שואפים אליו. זהו הצעד הנכון ובעזרת ה' אנו נמשיך לפעול למימושו", הבטיח הרב בן דהן. ''נעשה הכל כדי להבטיח את ביטחון התושבים, נפעל כדי להרחיב את הבנייה ביהודה בשומרון ובכל ארץ אבותינו, נעמיק את אחיזתנו בקרקע, ניטע ונתיישב''.טוען....