רה"מ נתניהו
רה"מ נתניהוPhoto by Alex Kolomoisky/POOL

ניצב בדימוס אריה עמית, לשעבר מפקד משטרת ירושלים, מתייחס הבוקר (שני) בערוץ 7 להחלטת היועץ המשפטי לממשלה להורות על בדיקה הנוגעת לענייניו של ראש המשלה בנימין נתניהו ואומר כי מדובר בחקירה לכל דבר.

"אין הבדל בין חקירה לבדיקה, המושג 'בדיקה' זה קשקוש, זו המצאה. בדיקה קיימת רק בקופת חולים. תפקידה של משטרת ישראל הוא לחקור ולא לבדוק. כשחוקר מתחיל לבצע פעילות כלשהי לגבי מידע שהגיע אליו - זו חקירה", אומר עמית.

לדבריו, הסיבה ל"מכבסת המילים" הזו היא רצונו של היועמ"ש להמעיט את הדרמה סביב הפרשה. "מנסים להקטין, מנסים להראות שזה פחות חשוב. אבל חוקר הוא חוקר, שוטר סיור הוא בודק אבל מהרגע שיש בידיו מידע כלשהי המשטרה מתחילה לחקור''.

אריה עמית מציע לעיין בתקנות המשטרה, "המונח 'בדיקה' לא קיים, אך המונח 'חקירה' קיים ועוד איך. המציאו את תהליך ה'בדיקה' בגלל העוצמה האדירה של התקשורת..

''תראו מה קורה במשפט של החייל היורה, כל המדינה מתעסקה באלאור אזריה אז בנוגע לראש הממשלה אומרים שזה 'בדיקות' כדי להטות את הציבור ולהרגיע את התחושות בקרבו''.

אביחי מנדלבליט
אביחי מנדלבליטצילום: Yonatan Sindel, פלאש 90

אמש אישר היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט כי הורה למשטרה לפתוח בבדיקה הקשורה בין היתר לראש הממשלה בנימין נתניהו, בעקבות מידע שהוצג לו על ידי אגף החקירות והמודיעין של המשטרה.

''בימים האחרונים, פורסמו בתקשורת ידיעות רבות שאינן מדויקות בלשון המעטה ביחס למידע הנוגע לבדיקה ולפעולות שכביכול בוצעו במסגרתה", נמסר ממשרדו של מנדלבליט.

''מטבע הדברים לא נוכל בשלב זה להתייחס לפרסומים אלה או לפרט בנוגע למהלכי הבדיקה. היועץ המשפטי לממשלה ער לחשיבות בהבאת הדברים לידיעת הציבור. הנושא נשקל מעת לעת בכפוף לצורכי הבדיקה''.

בסביבת ראש הממשלה הגיבו להחלטת היועמ"ש, ״כפי שקרה בכל המקרים הקודמים, כשייחסו לראש הממשלה נתניהו מעשים שהתבררו כעורבא פרח, גם כאן לא יהיה כלום - כי אין כלום״, נמסר.