סוכן סמוי הפליל 30 חשודים בסחר בסמים

המשטרה הפעילה שוטר כסוכן סמוי במקומות הבילוי במרכז ירושלים ובמתחם הבילוי בשוק מחנה יהודה - שהביא ללכידתם של 30 חשודים בסחר ושימוש בסמים וסחיטת דמי חסות.

יחידת הסוכנים של המשטרה איתרה לפני כשנה צעיר כבן 20, אשר שירת כלוחם מג"ב והתגייס למשטרת ישראל.

מפעיליו במשטרה הבינו כי מדובר בצעיר שלא חווה מעולם קשר עם עולם הפשע - ושאף לשרת במשטרה. הוא הוכשר במשך מספר חודשים לתפקידו החדש - תוך לימודו אודות העגה העבריינית, מושגים מעולם הפשע, התנהגות נדרשת, שפת גוף, שינוי דפוס הדיבור ועוד.

בתום תקופת הכשרתו, החל לפעול כסוכן סמוי במרכז העיר ובשוק מחנה יהודה - שם גילה כי ישנם בעיר חיי לילה רגילים - ולצידם יש מבין עובדי ומנהלי מועדונים ופיצוציות המוכרים סמים לכל דורש.

הסוכן הבחין כי משעה שיורדת החשיכה ונפתחים מרכזי הבילוי - קיימת התנהלות סדירה של סחר בסמים בפיצוציות, מועדונים, פאבים ודוכני מזון למיניהם במרכז העיר ובשוק מחנה יהודה.

השוטר הסמוי הצליח להתערות בקרב הבליינים - והפך להיות חלק מרכזי בחיי הלילה בעיר. הוא היה עד לעסקאות סמים שהתבצעו והחל לרכוש מהסוחרים באופן מבוקר סמים מסוגים שונים.

השוטר הסמוי הבין מהר מאוד כי מדובר בתא שטח קשה וסבוך - אך הצליח לזכות באמונם של העבריינים. במהלך פעילותו הוא רכש כמה עשרות ק"ג של סמים בשווי כולל של מאות אלפי ששקלים.

היום (שני) החל משעות הבוקר עצרו שוטרים, בלשים ולוחמי מג"ב 27 חשודים מרביתם תושבי ירושלים, אשר סחרו ומכרו סמים לסוכן המשטרתי שפעל בקרבם - ביניהם שני קטינים.

השוטר הסמוי זכה בתום המשימה לקבל תעודת שוטר ואקדח אישי מידי מפכ"ל המשטרה, רנ"צ רוני אלשייך ומפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי, שאף הודה לסוכן על פעילותו האמיצה והמסורה ותרומתו למיגור הפשיעה והשימוש בסמים בקרב הצעירים.

במשטרה ציינו כי מדובר בהפעלה מורכבת מאוד, בתנאי שטח מאתגרים וחשדנים כלפי משטרה. כחלק מהערכות המחוז לאירועי הקיץ ועל רקע יציאת בני הנוער לחופשת הקיץ הפעלנו סוכן משטרתי שפעילותו הוכוונה למוקדי הבילוי ומועדונים במרכז העיר. פעילותו כסוכן משטרתי הובילה למעצרם של עשרות חשודים שמכרו וסחרו בסמים גם לבני נוער.

השוטר שפעל כסוכן סמוי אמר, "אני מבקש להודות לכל מי שליווה אותי לכל אורך התקופה, תמך בי וסייע בידי להתגייס למשטרת ישראל. אני מאמין ומקווה שפעילותי תביא שקט וביטחון לתושבים הנורמטיביים המבלים במרכז העיר ותמנע התדרדרות של תמימים ובעיקר בני נוער למעגל הפשיעה".