"זו העת לחזק את הרבנות הצבאית"

הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, מברך על מינויו של הרב אייל קרים ומצהיר, "אין לי ספק שהוא יקדם את הרבנות הצבאית בכל התחומים".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ה' בתמוז תשע"ו

הרב דוד לאו
הרב דוד לאו
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו מברך אחר הצהריים (שני) על מינויו של הרב אייל קרים לתפקיד הרב הראשי לצה"ל.

הרב לאו ציין כי "תפקיד הרב הצבאי הראשי הוא בעל חשיבות לכלל החיילים והרב אייל קרים הוא מינוי ראוי ביותר, רב מסור ואהוב על הבריות ואין לי ספק שהוא יקדם את הרבנות הצבאית בכל התחומים ויקדש שם שמים בפועלו".

הוא קרא לשר הביטחון ולרמטכ"ל, "זו העת לחזק את הרבנות הצבאית, לתת לה כלים להתמודד, לסייע, לחזק ולעודד את חיילי צה"ל הדתיים ושאינם, הרואים ברבנות הצבאית כתובת לחיזוק הרוח והזהות היהודית".

הרב לאו גם ביקש להודות גם לרב רפי פרץ, הרבצ"ר וחבר מועצת הרבנות הראשית על תקופת כהונתו ועל מסירותו הרבה לחיילי צה"ל.

סגן שר הביטחון, ח"כ הרב אלי בן דהן (הבית היהודי) שוחח אחר הצהריים עם הרב קרים ובירך אותו על המינוי. "אני מברך את ידידי היקר הרב אייל קרים איש אשר רוח ה' עימו. רב הבקיא בהלכות צבא ומדינה וידיו רב לו בתורה".

גם חבר סיעתו, ח"כ מוטי יוגב הביע קורת רוח מהמינוי. "נתבשרנו על בחירתו של הרב אל"מ הרב איל קרים כרב הראשי לצה"ל. אין ראוי מתלמיד חכם זה, ענו, צנוע וגיבור. מזה שנים שהרב איל קרים, פותר את הסוגיות היותר סבוכות בהלכה הצבאית והביטחונית. תלמיד חכם ומפקד, שפיקד על סיירת צנחנים ועל פלגה בסיירת מטכ"ל".