פסגת שלום בתיווך מצרי - בקרוב?

רשת אל ערביה טוענת כי נתניהו הסכים למפגש עם אבו מאזן וא-סיסי. בלשכת רוה"מ לא מאשרים ולא מכחישים. הפלסטינים מסרבים ליוזמה.

ניצן קידר - ערוץ 7 , ה' בתמוז תשע"ו

נתניהו ואבו מאזן. ייפגשו בתיווך מצרי?
נתניהו ואבו מאזן. ייפגשו בתיווך מצרי?
פלאש 90

האם הפגישה בין בנימין נתניהו לשר החוץ המצרי תוביל לפגישת פסגה קרובה?

רשת אל-ערביה מדווחת הערב (שני) כי ראש הממשלה הסכים לקיים פגישה משלושת עם יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן ונשיא מצרים עבד אל-פתח' א-סיסי במטרה להניע את המגעים לשלום.

אבו מאזן עודכן היום על ידי שר החוץ המצרי, סאמח שוכרי - בתוצאות המפגש עם נתניהו ולא מן הנמנע שהובהר לו שראש הממשלה הישראלי כבר הסכים ליוזמה - במטרה להפעיל עליו לחץ שיצטרף.

בקהיר מעוניינים שמיד אחרי מפגש כזה - יארח נתניהו את אבו מאזן לפגישה בירושלים - אך נראה שהצד הפלסטיני בינתיים לא מוכן אפילו לפגישה הראשונה בתיווך המצרי.

בלשכת ראש הממשלה מסרו בתגובה לדיווח לערוץ 7 כי "בין אם הדבר נדון ובין אם לאו, ישראל אומרת תמיד כי היא מוכנה למו"מ ישיר, דו צדדי ובלי תנאים מוקדמים".

אתמול אירח נתניהו את השר סאמח שוכרי במשרדו - לשתי פגישות, תשע שנים לאחר המפגש האחרון של ראש ממשלה ישראלי עם אישיות מצרית בכירה.

בפתח הפגישה אמר נתניהו כי הסכם השלום בין ישראל ומצרים הוא אי של יציבות אזורית, כלשונו. ''אני מברך על הצעת א-סיסי ואת היוזמה שלו לשלום עם הפלסטינים ועם עמי האזור. אני מעוניין להפוך למציאות את חזון שתי המדינות", הוסיף ראש הממשלה.

שר החוץ של מצרים אמר כי הגיע לישראל "כחלק ממחויבות מצרים ליציבות באזור ולאזרחים הישראלים והפלסטינים".

לדבריו המצרים מקווים לתרום להקמת ''גשר של אמון'' בין ישראל לפלסטינים. "התפשטות הטרור באזור מאיימת על תהליך השלום", הוסיף.