הבן מאיים. אוסמה בן לאדן
הבן מאיים. אוסמה בן לאדןReuters

ארגון אל קאעידה פירסם קלטת שמע בו נשמע חמזה בן לאדן, בנו של מנהיג הארגון שחוסל על ידי ארה"ב, כאשר הוא נשבע לנקום את מות אביו ולהמשיך לבצע פיגועי תופת נגד מטרות אמריקאיות.

בקלטת שאורכה 21 דקות אומר בן לאדן הצעיר כי "האמריקנים ישאו באחריות להחלטות מנהיגיהם - ואל קאעידה ימשיך במלחמת הג'יהאד נגד ארה"ב בגלל הדיכוי של המוסלמים שהיא מבצעת".

הוא גם מזהיר כי "אם חשבתם שהפשע שביצעתם עבר ללא עונש, חשבתם לא נכון".

בהמשך הקלטת נשמע חמזה בן לאדן אומר עוד כי "אנו נמשיך להכות בכם בארצכם ובמדינות אחרות בתגובה לדיכוי שלכם לעם בפלסטין, אפגניסטן, סוריה, עירק, תימן, סומליה ובאדמות מוסלמיות אחרות שלא שרדו את הדיכוי שלכם. באשר לנקמה מצד האומה האיסלמית על השייח אוסמה, זו לא תהיה נקמה על השייח אוסמה עצמו - אלא נקמה עבור אלו שהגנו אעל האיסלם"

כזכור, אוסמה בן לאדן נהרג בשנת 2011 בפשיטה על רוחות צבא אמריקניים על המתחם בו הסתתר בפקיסטן.

על פי ההערכות אחד מבניו של בן לאדן, חאליד, נהרג במתקפה בעוד הבן השני חמזה, הציליח כנראה להימלט מהמתחם זמן קצר לאחר תחילת המתקפה האמריקנית.

חמזה הוא הצעיר מבין ילדיו של אוסמה בן לאדן, לו היו 20 ילדים - וההערכות של גורמי ביון במערב הן כי הוא ינסה לנצל את העובדה כי מרבית מנהיגי הארגון שהיו צמודים לאביו נמצאים בגיל מבוגר מאוד, על מנת להשתלט על הארגון ולהפוך למנהיג החדש שלו.

בצוואתו הותיר אוסמה בן לאדן 29 מיליון דולרים והורה להשתמש בהם עבור "עבור הג'יהאד" וקרא לתומכיו להמשיך ולבצע פיגועים.