לפיד: הרב קרים חייב לתמוך בגיוס בנות

בעקבות הדיווחים לפיהם הרב קרים מתנגד לגיוס נשים לצה"ל דורש יו"ר יש עתיד מהרבצ"ר המיועד להכריז בקולו על תמיכה בגיוס נשים.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ו' בתמוז תשע"ו

תוקף. לפיד
תוקף. לפיד
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

יו"ר מפלגת "יש עתיד", יאיר לפיד, דורש הבוקר (שלישי) מהרב הצבאי הראשי המיועד, אל"מ הרב אייל קרים, להכריז בקולו על תמיכה בגיוס נשים לצבא.

"הרב הצבאי הראשי החדש, אל"מ אייל קרים, צריך להגיד בקול רם צלול וברור: אני תומך בגיוס נשים לצה"ל", כתב הבוקר לפיד בעקבות הדיווחים לפיהם הביע בעבר הרב קרים עמדה השוללת גיוס נשים לצה"ל.

לטענת לפיד, "אחרת הוא לא יכול להיות הרב הצבאי של הלוחמות בקרקל, של התצפיתניות שיושבות מול החיזבאללה, של הטייסות בחיל האוויר, של החובלות בחיל הים, של כל אחת מעשרות אלפי החיילות של צה"ל".

"אם הוא לא יגיד את זה בקולו, הוא לא יכול להיות הרב הצבאי הראשי", קבע לפיד.

לפיד הוסיף בסוגריים, "לגבי הפרסום לפיו אמר גם שבמלחמה מותר לאנוס גויות טובות מראה, אני מסרב להאמין שזו דעתו. אם הוא חושב כך, זה לא שהוא לא יכול להיות הרב הצבאי הראשי, הוא לא יכול להיות רב בכלל".

נציין כי בנוגע לציטוט זה נמסר מדובר צה"ל, "אל"מ קרים מבקש להבהיר כי דבריו נאמרו בתשובה לשאלה פרשנית בלבד, אך בשום פנים ואופן לא לשאלה הלכתית מעשית. הרב קרים מעולם לא כתב, אמר או אפילו חשב שחייל צה"ל רשאי לפגוע פגיעה מינית באישה במהלך מלחמה. המפרש את דבריו באופן אחר טועה ומטעה".

test770