בן אליעזר
בן אליעזר פלאש 90

תא"ל במיל' אמציה חן (פצי), לשעבר מפקד סיירת שקד, מקווה שהמערכת המשפטית אכן תקבל את ההחלטה לבטל את העמדתו לדין של פואד בן אליעזר.

הוא מספר לערוץ 7 על היכרותו רבת השנים עם פואד, "במלחמת ששת הימים פעלתי תחתיו ובסוף המלחמה הוא הציע לי לפקד על פלוגה ב' בסיירת שקד. מאז ועד השחרור וגם לאחריו אנחנו בקשר כולל בתקופה הקשה מאוד מבחינתו עם כל העניין המשפטי והמצב הבריאותי".

מאזני הצדק חייבים לעשות כאן חסד, כלשונו, "בנושא המשפטי אני לא אגע בקצה הזרת, אבל בנושא הבריאותי אני מלווה אותו ומבקר אותו מדי שבוע בבית החולים.

"לא נעים לומר אבל הוא שכיב מרע, הוא במצב נוראי... שלוש פעמים בשבוע שהוא עובר דיאליזה".

פצי מעריץ את פואד, "בשביל אדם כמוני שהכיר את פואד גם בתקופה הצבאית זה קשה לראות אותו ככה, הוא אדם אמיץ ומלא הומור והיום לראות אותו ככה זה קשה. אני חושב שבהיבט הציבורי הוא נענש מספיק, בסך הכול כעת כשמאזני הצדק נוטים לכאן או לכאן, אני בטוח שעקב עברו ואישיותו ולקראת שנותיו האחרונות צריכים המאזניים לנטות לכיוון החסד ולהוריד את העניין הזה של העמדה לדין".

לדבריו לפואד היו ימים יפים בפוליטיקה וחבל שכך נראה הסוף, "כמה ניסינו להניע אותו, אבל הוא בחר במגרש הפוליטי, מגרש שכולו בוץ לכלוך וסיאוב. כשהוא הגיע להיות שר ביטחון, כמה מאמצים השקעתי כדי שסוף סוף אוכל להשפיע על שר הביטחון שיעשה שדרוג לצבא. לצערי זה לא עזר. גם היום עשר שנים למלחמת לבנון השנייה, כדאי להמשיך לעשות חשבון נפש ולא לחכות ליום הכיפורים.

''אני כתבתי אז לאולמרט לעצור את המלחמה, כי אף אחד לא היה מוכן. קראתי לו לכנס את כולם ולהודיע שתוך חודש צריכים להכין את המערכות למלחמה, היינו יכולים להיכנס מיומנים, לצערי זה לא נעשה".