הרב קרים יהיה רבצ"ר, זה לא יעזור להם

ראש המכינה הקדם צבאית בשילה לערוץ 7: הם מרגישים מאוימים מעוצמת הציונות הדתית בצה"ל ומנסים להוכיח שהדתיים אינם נאמנים.

בני טוקר , ו' בתמוז תשע"ו

הרב פרץ והרב קרים
הרב פרץ והרב קרים
Photo by Diana Hananshvili/Ministery of Defense

הרב זאב שרון, ראש המכינה הקדם צבאית ''ארזי הלבנון'' בשילה, מתייחס בערוץ 7 למתקפה משמאל על מינוי של הרב אייל קרים לרב הראשי לצה''ל.

"בכל פעם שממנים מישהו דתי, ככל שהוא יהיה יותר ראוי, כך יותר אנשים מצד המסוים של המפה הפוליטית ינסו לפרסם כל מיני דברים. הרי לא הביאו לתפקיד מישהו שנחת מעולם הישיבות ולא בקי בהוויות הצבא. הרב קרים היה מפקד סיירת צנחנים כמו שהרב פרץ היה טייס, אלה אנשים ראויים".

הרב שרון מסביר מדוע הטענות נגד הרב קרים הן טענות הבל, "אם הרב קרים יעביר שיעור על עבודת הקורבנות, למחרת ישימו כותרת בעיתון שהרב קרים רוצה להרוס את מסגד אל אקצא ולהקים שם בית מקדש.

"זו פשוט בדיחה, לוקחים שיעור תורני והופכים אותו הלכה למעשה. אם אני אמסור מחר שיעור על הלכות שבת בתורה, כתוב שם 'מחלליה מות יומת' ואני אביא את המפרשים, האם זה אומר שאני קורא להרוג את מי שחילל שבת?".

ראש המכינה הקדם-צבאית בשילה סבור שהמתקפה על דתיים בצה"ל היא מגמתית. "מנסים לתקוף את הרבנות ואת הציונות הדתית, הם מבינים שיש כאן אנשים טובים שמחנכים להתגייס ולתרום במסירות נפש.

''יש אנשים שמרגישים מאוימים מהעוצמות והם מנסים להוכיח כאילו הדתיים לא נאמנים. אבל הם לא יצליחו לטרפד את המינוי הזה, הרב קרים נמצא שנים על גבי שנים בצבא וזה לא יעזור להם".