קלינטון וסנדרס מאחדים כוחות

היריבים הדמוקרטים הצהירו על שיתוף פעולה כדי לסייע לקלינטון לנצח את דונלד טראמפ בבחירות לנשיאות ארצות הברית.

ניצן קידר - ערוץ 7 , ו' בתמוז תשע"ו

זה לקח זמן - וברני סנדרס עשה הכל בקצב שלו, אבל הערב (שלישי) בכנס בניו המפשייר - הוא הכריז על תמיכתו בהילארי קלינטון כמועמדת הדמוקרטית לנשיאות.

"הילארי זכתה בתהליך בחירה דמוקרטי ואני מברך אותה על כך. היא תהיה מועמדת המפלגה בבחירות לנשיאות ואני מתכוון לעשות כל שביכולתי כדי שהיא תהיה הנשיאה הבאה של ארצות הברית", הצהיר סנדרס באירוע משותף עם המועמדת.

הוא המשיך ואמר, "באתי לכאן היום, לא כדי לדבר על מה שהיה בעבר אלא כדי להסתכל את העתיד. הבחירות הקרובות ישפיעו העתיד הזה יותר מאשר כל אירוע אחר בעולם. באתי להסביר מדוע לדעתי הילארי קלינטון חייבת להיות הנשיאה הבאה שלנו".

"במהלך השנה האחרונה, היתה לי הזדמנות מיוחדת במינה לדבר עם מיליוני אמריקניים בעצרות כמעט בכל מדינה. למדתי שהסיפור כאן הוא לא הילארי קלינטון, דונלד טראמפ או ברני סנדרס - אלא הצרכים של העם האמריקני וההתייחסות לאתגרים שאנחנו עומדים בפניהם. ככל שאנחנו מתקרבים לחודש נובמבר - אני מבין שקלינטון היא המועמדת הטובה ביותר שיכולה להתמודד עם האתגרים הללו", הוסיף סנדרס.

קלינטון לא הסתירה את שביעות רצונה מהצהרותיו של סנדרס. "הבחירות הללו הולכות להיות הרבה יותר מהנות עכשיו - כי אנחנו באותו צד. אנחנו חזקים יחד הרבה יותר".

היא פנתה לנוכחים באירוע בניו המפשייר ואמרה להם, "בעזרתכם, אנחנו נרתמים לנצח את דונלד טראמפ ולבנות עתיד טוב יותרעבור כולנו".

"למדתי להכיר את ברני במהלך השנים. הוא לא תמיד האדם הכי פופולרי בוושינגטון - אבל זה הסימן שאומר שהוא פועל נכון. הוא איש שהעניק השראה לדור שלם של צעירים דמוקרטים שאכפת להם מהמפלגה שלנו", הוסיפה קלינטון.

היא הודתה לסנדרס ואמרה לו, "אני מודה לך על תמיכתך - ועוד יותר מכך על המרץ הבלתי נגמר שלך להילחם למען האזרחים. אני גאה להיות לוחמת לצידך. זה הזמן של כולנו להתאחד יחד".

התמיכה של סנדרס, כמו גם זו של הנשיא אובמה חשובה מאוד לקלינטון, שהפער בסקרים בינה לבין המתחרה הרפובליקני דונלד טראמפ מצטמצם באחרונה. על פי הסקר העדכני של NBC מובילה קלינטון בפער של 3% בלבד - שנמצא בתוך טעות הדגימה.