הרב פרץ והרב קרים
הרב פרץ והרב קרים Photo by Diana Hananshvili/Ministery of Defense

פורום הרבנים הצבאיים במילואים מעניק הערב (שלישי) גיבוי מלא לרב אייל קרים על רקע המתקפה נגדו מאז הוחלט למנותו לרב הראשי לצה''ל.

"הוא אדם מיוחד, עם כישרונות וזכויות רבות", אומרים הרבנים הצבאיים. "הבחירה באדם מתוך המערכת חשובה מאוד, פעמים רבות ללא הידע והניסיון קשה לפסוק או לקבל החלטות ראויות במסגרת הצבאית. אין שום אדם כיום שיכול למלא את התפקיד הזה יותר טוב מהרב קרים".

עוד באותו נושא:

לשאלה האם מדובר בהתנכלות מכוונת משיבים בפורום הרבנים כי "מדובר בלא פחות משאלה על זהותו של צה"ל. הרב קרים הוא רק ראי לשאלה עמוקה שמתחוללת בצבא, שאלת הזהות, ומקומה של היהדות בתוך הצבא.

"גורמי שמאל הבינו מזמן שאחד מגורמי ההשפעה הגדולים ביותר על החברה בישראל הוא הצבא, ולכן הם מנסים לדחוק את הרבנות הצבאית בכל דרך. בדרך למטרה הזו הכל כשר, כולל שימוש ממוחזר וציני בדעת תורה של הרב, תוך התעלמות מהכישרונות העצומים שלו אותם ביטא בשטח בכל שדרות הפיקוד של הרבנות הצבאית".

לדברי הרבנים, במקום לבדוק איך הרב מתפקד בשטח ולשאול אנשים ששירתו לצידו, אנשי השמאל משמיצים את הרב ''כדי להרוויח עוד כמה נקודות בדרך למוטט את הרבנות הצבאית''.

הם מדגישים כי יש לחזק את הרמטכ''ל גדי איזנקוט בשל החלטתו למנות את הרב קרים לרבצ"ר. "איזנקוט מוכיח שהוא לא נכנע ללחצים ובוחר אנשים ראויים. כל מי שמכיר את שורות הצבא מבין שהבחירה באדם מבפנים הכרחית, כל מי שמכיר את הרב קרים מבין שזו בחירה מוצלחת.

"אנחנו, כרבנים צבאיים במיל', נהיה לצד הרב קרים ונעזור בכל מה שידרש כדי לחזק אותו ואת הרבנות הצבאית", מסרו הרבנים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו