הרב משה הגר

אל"מ במיל' הרב משה הגר, ראש המכינה הקדם צבאית יתיר, מגיב למתקפה על מינויו של אל''מ הרב אייל קרים לתפקיד הרב הראשי לצה''ל.

"המינוי של הרבצ"ר מצוין, גם איש הלכה, גם תלמיד חכם, לוחם ומפקד. אני חושב שההתקפה על המינוי שלו נובעת ממניעים שוליים, אנשים שלא מבינים את הצרכים של לוחמי צה''ל", אמר הרב הגר לערוץ 7 במהלך כנס ''ציון וירושלים'' לחיזוק הצביון היהודי של המדינה.

הרב הגר מקווה שהאש תדעך, כלשונו, והרב קרים ייכנס לתפקידו. באשר להמולה סביב הרבצ"ר החדש אומר הרב הגר כי ''יש שינוי מבני בחברה הישראלית, שינוי פנימי עמוק של חזרה למסורת.

"אנשים שדבקים בחילוניות שלהם חוששים מכל תנועה הכי קלה שקורית בתוך הציונות הדתית ומשפיעה על צה''ל. לכן כל מינוי של קצין ומפקד דתי מרתיע אותם אבל אנחנו מבינים שזה תהליך שהם יצטרכו להשלים איתו כי זה שינוי פנימי ועמוק, לא שינוי חיצוני''.

הרב הגר, סגן מפקד אוגדה במיל' המכהן גם כיו"ר איגוד המכינות הקדם צבאיות, מוטרד הרבה יותר ממה שהוא מגדיר "אופיו של הלוחם הישראלי העתידי".

"מידת המוטיבציה להילחם ולנצח, מידת האמונה של הלוחם בצדקת הדרך והרצון שלו למסור את הנפש. יש דברים יותר חשובים לביטחונה של המדינה, יותר חשוב אפילו ממינוי הרבצ"ר".