''חוסר אנושיות, רשעות לשמה''

הרב חיים דרוקמן משוכנע שאיזנקוט לא יתקפל. "אין יותר מתאים מהרב קרים להיות הרב הראשי לצה"ל. הייתי תובע את 'ידיעות' תביעת דיבה".

שמעון כהן - ערוץ 7 , ז' בתמוז תשע"ו

הרב חיים דרוקמן בלשכתו
הרב חיים דרוקמן בלשכתו
יוני קמפינסקי

בראיון לערוץ 7 מתייחס הרב חיים דרוקמן, ראש מרכז ישיבות בני עקיבא, לפרשת הרב קרים והמתקפה עליו ולמינוי שלושה מדייני הציונות הדתית לבית הדין הגדול.

את הדברים פותח הרב דרוקמן בדברי ברכה נלהבים על מינוי הדיינים וקובע כי "נבחרו דיינים בעלי שיעור קומה במובן האמיתי.אני שמח שבית הדין הגדול חוזר עכשיו למתכונתו המלאה. בימיו הטובים זה מספרו המקסימאלי – עשרה דיינים ושני הרבנים הראשיים. זה נפלא.

''כבר שנים שבית הדין הגדול הולך ופוחת, ובשנים האחרונות כמעט ולא היו דיינים קבועים אלא רק דיינים זמניים. זו הייתה פגיעה קשה מאוד בכבוד התורה. היעלה על הדעת שכך יהיה בית המשפט העליון בישראל? וכך התנהל בית הדין הגדול. כעת התמלאו השורות. זו שמחה גדולה. זה זוקף את קומתה של התורה בישראל".

מוסיף הרב דרוקמן ומציין כי אינו מכיר את כל הדיינים שנבחרו, אך את הדיינים שהגיעו משורות הציונות הדתית הוא מכיר היטב ומדובר ב"דיינם נפלאים שעם ישראל יכול להתברך בהם".

את הקרדיט המלא להצלחת המינויים מעניק הרב דרוקמן לשרת המשפטים, איילת שקד, ואומר: "תבורך על כך ביותר שרת המשפטים, איילת שקד, שהשקיעה בכך הרבה מאוד, ואני יודע כמה היה צריך להשקיע. היא לא נכנעה ובתבונתה הרבה ועמידתה האיתנה הגענו לכך שניתן לברך על המוגמר".

בהמשך הדברים התייחס הרב דרוקמן לפרשת הרב קרים, אודותיה הוא משתמש בלשון שאינה תדירה אצלו. "זו רשעות לשמה. אין מילה בפי. אני לא רגיל להשתמש במילה הזו אבל זו רשעות".

"זו רשעות כי אם 'ידיעות אחרונות', שהוא פשקוויל, בעמודו הראשי כותב שהרב הראשי החדש לצה"ל אומר שמותר לאנוס במלחמה, שזה שקר מוחלט ולא היו דברים מעולם, ואפילו לא על יד, זו סתם הכפשה".

מוסיף הרב דרוקמן ואומר כי אמנם העניין אינו נוגע לו באופן אישי, אך הוא עצמו היה תובע את העיתון ידיעות אחרונות על הוצאת דיבה.

"אם הרב קרים עונה תשובה שמסבירה את עניין 'יפת תואר' בתורה זה מתייחס למה שקורה כעת? הרי עד היום הזה העובדה היא שהתורה מחנכת לכך שחיילי צה"ל הם היחידים שלא עושים את המעשה המכוער הזה, מעשה שכל צבאות העולם עושים אותו גם היום. זו סתם הכפשה והוצאת דיבה מתוך רצון להוציא שם רע".

בדבריו מעלה הרב דרוקמן השערה לפיה מאחורי כל הקמפיין המתוזמר היטב נגד הרב קרים עומדת שאיפה לפגוע במעמד הרבנות הצבאית שכן על הרב עצמו, הוא משוכנע, אין להם דבר וחצי דבר.

"אין כמו הרב אייל קרים שמתאים להיות רב ראשי לצה"ל. היה לוחם ומפקד של יחידות מובחרות ולוחמות בצה"ל, תלמיד חכם מובהק. הוא מכיר את צה"ל ככף ידו ויודע את כל הצרכים המבצעיים של צה"ל. בתקופת כהונתו עד כה הוציא הדרכות הלכתיות לכל החילות איך להתנהג הלכתית בשבת וכו', ומי שחתום על ההוראות הללו זה לא רק הוא אלא מפקדי כל חיל וחיל".

באשר לדבריו של הרב קרים אודות האיסור למלא פקודה המנוגדת לצו התורה, תוהה הרב דרוקמן: "מה הם חושבים? שיכול להיות רב בישראל שיגיד שאם נותנים לחייל פקודה לעבור על דברי תורה הוא יקיים את הפקודה?

''ברוך ה', עוד מתקופת הרב גורן זצ"ל נקבע שמצב כזה לא יכול להיות. אין רב בישראל שיכול להגיד כך. על פי מי הוא יפסוק? על פי מרצ והרשימה המשותפת? בוודאי שהוא ימצא פתרון על פי ההלכה", אומר הרב ומדמה את הדברים לקצין רפואה המחויב להכריע על פי אמות המידה הרפואיות ולא על פי דברו של מפקד או קצין כזה או אחר.

"זה חוסר יושר וחוסר אמת, חוסר אנושיות", מסכם הרב, וכשהוא מתבקש להעריך לאור ניסיונו ארוך השנים האם ייתכן והמינוי יגיע לכדי ביטול בעקבות הקמפיין נגדו, הוא משיב בשלילה ומציין כי גם הרמטכ"ל וגם ראש אכ"א מכירים היטב את הרב קרים ועל דעת כך ומשום כך בחרו בו למינוי.

גם כאן מתבטא הרב דרוקמן בשפה שאינו נוקט בה בדרך כלל ואומר כי "נראה שהכלבים נובחים והשיירה עוברת".