ראש מכון המקדש: איבדנו את השליטה

הרב ישראל אריאל זועם על שהמשטרה אפשרה השבוע רק למיעוט מבני משפחתה של הלל אריאל להיכנס להר הבית, "אחרי ששת הימים הסתובבנו חופשי"

בני טוקר , ח' בתמוז תשע"ו

הר הבית
הר הבית
צילום: Hadas Parush/Flash90

ראש מכון המקדש, הרב ישראל אריאל זועם על שמשטרת ישראל לא אפשרה השבוע למאות אנשים שהגיעו עם משפחתה של הלל אריאל הי"ד להיכנס להר הבית.

"החל משעות הבוקר הגיעו מאות יהודים, אבל רובם נשארו בחוץ, מדוע? גם אלה שנכנסו זה היה בליווי משטרתי כבד, האם אנחנו שולטים בהר? במבצע יהונתן, הוכחנו שליטה באוגנדה, וכאן אנחנו לא מסוגלים לשלוט בבית שלנו", אמר הרב לערוץ 7.

"התחושה היא שיש כאן קרב על הבית, מאות פורעים מסתובבים בהר ואנחנו עומדים בחוץ. השלטון והריבונות שלנו כבר לא באים לידי ביטוי בפועל. ילדה נרצחה במיטה שלה ומדינה ישראל רק מדברת, הכתר לא כתר והרוצחים ממשיכים ללכת חופשי".

הרב אריאל מקווה שיבוא יום והמציאות תראה אחרת, "שלושים שוטרים וחמישה קצינים גבוהים צריכים ללוות קבוצה קטנה של מבקרים בהר, ואת הח"כים והשרים משאירים בחוץ, זה בזיון אפשר לקבור את הפנים באדמה מרוב בושה.

לשמחתי הדור הצעיר חושב שזה צריך להראות אחרת, מאות אנשים ביקשו לעלות על ההר, כולל חיילים וחיילות שהתקשרו לברר מה עושים ואיך. לצערנו גם עולם הרבנות מרגיש את עצמו מחוץ לתמונה, אבל הדור הצעיר סולל את הדרך וכמו בימי הבית השני גם הם אלה שיעשו את השינוי".