"דלתי פתוחה בפני כל חייל וחיילת"

הרב אייל קרים פרסם, לקראת מינויו כרב הראשי לצה"ל, איגרת למפקדים ולחיילים שבה הבהרה על הדברים שיוחסו לו .

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ז' בתמוז תשע"ו

הרב אייל קרים, הרב הראשי לצה"ל הבא - פרסם היום (רביעי) איגרת למפקדים וחיילים שבה הוא מסביר את הדברים שנקשרו בשמו ועוררו סערה ציבורית.

"בימים האחרונים, עם פרסום החלטת הרמטכ"ל למנות אותי לרב הראשי לצה"ל, התעוררה סערה סביב תשובות קצרות שפרסמתי באינטרנט לפני 12 ויותר בהיותי אזרח. לקראת כניסתי לתפקיד הרב הראשי לצה"ל, אבקש לחדד, להבהיר ולהסביר את דרכי במהלך ארבעים שנות שירותי בצה"ל", פותח הרב את מכתבו.

"לא יעלה על הדעת שחייל או מפקד יפעל בניגוד לפקודות. הדברים נכונים בשגרה ובלחימה כאחד. בשירותי הצבאי הייתי לוחם ומפקד בסיירת הצנחנים ובסיירת מטכ"ל. בתפקידים אלה שיננתי לעצמי ולפקודותי את ההכרח והצורך לציית לפקודות. בנושא זה, אין כל מקום לדיון או לפרשנות אישית", כותב הרב.

הוא התייחס לדברים שנקשרו בשמו וכותב, "הרבנות הצבאית הראשית היא רבנות של כלל חיילי צה"ל ומפקדיו. אני מכיר בשונות ובמגוון הקיים בין חיילי צה"ל, ובתרומה החשובה של כל חייל וחיילת המשרתים בצה"ל, ללא קשר לנטייתו המינית או לעדה וללאום אליו הוא משתייך.

"צה"ל קולט לתוכו את החברה הישראלית על כל גווניה, ככל קמין, אני תומך בשירות משמעותי לכל חייל וחיילת ורואה את עצמי מחויב לתת מענה הולם לכולם".