טקס סיום הקורס, במכללה לביטחון לאומי
טקס סיום הקורס, במכללה לביטחון לאומי צילום: דובר צה"ל

היום (רביעי) התקיים טקס סיום מחזור מ"ג של המכללה לביטחון לאומי בהיכל צה"ל שבבסיס המכללה לפיקוד ומטה.

הטקס התקיים במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון אביגדור ליברמן, הרמטכ"ל גדי איזנקוט ומפקד המכללות אלוף תמיר היימן.

את הקורס סיימו בהצלחה 39 חניכים וחניכות מצה"ל - מצבאות זרים ומגופים נוספים לרבות שירות בתי הסוהר, משטרת ישראל, משרד ראש הממשלה, שירות הביטחון הכללי, משרד החוץ, בנק ישראל ושירותי הכבאות וההצלה.

במהלך הקורס, שאורכו כשנה, קיבלו החניכים,המשרתים בתפקידי מפתח בצה"ל ובשירות הציבורי, ידע וכלים בנושאי ביטחון, אסטרטגיה, מדיניות חוץ, כלכלה וחברה. כמו כן, שולבו בקורס סיורי היכרות עם נושאים אלו ברחבי הארץ.

בין מסיימי הקורס 21 חניכים מצה"ל, 5 חניכים מצבאות זרים ו- 13 חניכים ממערכת הביטחון, משירותי ההצלה וממשרדי הממשלה השונים.

מפקד המכללות האלוף תמיר היימן אמר כי "בעודך לומד ועוסק בסוגיות הביטחון הלאומי, הנך מצוי בלב המציאות וחווה את משמעות הלימודים באורח יום-יומי ובלתי אמצעי. לא רק בדרך של לימוד אקדמי, קריאה או משמע חדשות מעבר לים, אלא במפגש בלתי אמצעי ובהתוודעות קרובה, במרחק של נגיעה במתרחש ובמתהווה, בהשלכות, במשמעויות ובפעולה הנדרשת נוכח מציאות זו".

"בוגרי מחזור מ"ג, השכלתם ללמוד וללמד את עצמכם כיצד ללמוד בהמשך, על כך תקוותי וביטחוני, שתתמידו במסע הלמידה המתמשך - מסע שתכליתו אינה השגת ידע בלבד, כי אם שינוי המציאות, באופן שייטיב עם עתידה של מדינת ישראל", סיכם האלוף היימן.