כרמיאל
כרמיאלצילום: פלאש 90
נשים רבות צפויות להשתתף באירועי פסטיבל המחול בכרמיאל שייערך בשבוע הבא (19-20.7). הן יוכלו ליהנות ממתחם נפרד לנשים שהקצתה הנהלת הפסטיבל ויפעל במשך יומיים רצופים.

בנוסף לאותן חובבות מחול שמוותרות על החוויה המיוחדת, ישנן יוצרות ולהקות רבות ואיכותיות שלא יכלו עד כה להופיע בפסטיבל בשל בעיות צניעות. רבות מאותן נשים ולהקות בוחרות שלא להגיע לאירועים דומים וכמובן שלא להופיע בהם.

פסטיבל המחול בכרמיאל שהתקיים לראשונה בשנת 1988 מהווה מאז במה מרכזית ללהקות ורקדנים מהארץ ומהעולם שמגיעים מידי שנה בימי הקיץ לעיר כרמיאל.

בשנים האחרונות קיבלה הנהלת הפסטיבל פניות מנשים רבות שביקשו להקים מתחם נפרד לנשים. הצלחתו הגדולה הביאה את המארגנים להקים השנה מתחם נפרד שיפעל במשך שניים מתוך שלושת ימי הפסטיבל.

"תמיד אהבתי לרקוד אך לא מצאתי מקום ובמה. הכרתי את הפסטיבל, וכשהגענו לגור בכרמיאל חלמתי על מקום בתוכו למחול נשי ברמה גבוהה", מספרת אורית הירש (30), רקדנית וכוריאוגרפית המנהלת האומנותית של מתחם הנשים.

"לפני שנה וחצי הגיע אלי ספי חוטר, מנהל קהילת מבראשית בעיר וסיפר על פניה שקיבל מהנהלת הפסטיבל לפתיחת מתחם נשים לאחר פניות רבות של נשים למתחם נפרד. הרגשתי שפתאום חלום מתגשם", היא מספרת.

ספי חוטר מספר "החזון של הקהילה הינו פעילות בתחומי הזהות היהודית בעיר ובסביבה. מצוקה של נשים בהשתלבות באירועי מחול בכלל ובפסטיבל כרמיאל בפרט, גדולה. אנו שמחים מאוד שהנהלת הפסטיבל החליטה לתת לכך מענה ולאפשר לחלומות של נשים רבות להתגשם".

לסיום אומרת הירש, "הרגישות ונתינת המקום של פסטיבל המחול בעיר לנשים שרוצות לשמור על צניעות מצד אחד ומצד שני לרקוד באופן משוחרר ברמה מקצועית גבוהה הוא דוגמא למה שקורה כאן בעיר. אני מזמינה לקחת קצת הפסקה משגרת היומיום ולהגיע ליומיים המאפשרים לכל אחת באשר היא לחוות עבודה עם הגוף, תנועה, ריקוד וביטוי אישי".

להרשמה לחצו כאן

פסטיבל כרמיאל
פסטיבל כרמיאלצילום: שירן כהן. להקת הללו.