הכלבה שנגנבה הושבה לבעליה

לוחמי מג"ב איתרו כבשים שנגנבו לפני כשבוע וחצי ממשק חקלאי במושב רינתיה שבאזור פתח תקוה בשני כפרים ערביים באזור השומרון.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , י"א בתמוז תשע"ו

הכלבה שנגנבה הושבה לבעליה-ערוץ 7
הכבשים שנגנבו
צילום: דוברות המשטרה

44 כבשים נגנבו לפני כשבוע וחצי ממשק חקלאי במושב רינתיה שבאזור פתח תקוה. יחד עם הכבשים נגנבו גם שני הכלבים האהובים של בעל המשק, שגודלו על ידו מהרגע בו הם נולדו.

כבכל אירוע של פשיעה חקלאית, חקירת האירוע הוטלה על היחידה המרכזית של מג"ב מרכז.

מייד עם הגעתם למקום הגניבה, החלו הלוחמים בחיפושים אחר מסלול הבריחה של הגנבים, ולאחר שזיהו את העקבות, החלו להתחקות אחריהם. העקבות הובילו לעבר הכפר דיר בלוט, הנמצא בתוך תחומי יהודה ושומרון, מרחק כמה קילומטרים ממקום הגניבה.

בעודם הולכים אחר העקבות, איתרו הלוחמים 11 כבשים שהיו תשושות מכדי להמשיך בדרך ואספו אותן לבדיקה וטרינרית בטרם יושבו לבעליהם החוקי.

לאחר שהתקבל ביחידה מידע מודיעיני על מיקומן של הכבשים, פשטו לוחמי היחידה וכוחות צה"ל ביום רביעי האחרון על מתחם בכפר דיר בלוט שבו על פי החשד הוחזקו חלק מהכבשים הגנובות.

למרבה שמחתם של הלוחמים, מיד עם הגעתם למקום הם הצליחו לאתר את אחד מהלכבים הגנובים - הכלבה "סטאר", כשהיא קשורה לעץ. בנוסף איתרו הלוחמים שישה כבשים נוספים שהיו במקום.

במקום נעצר בעל המקום ושני בני אדם נוספים ששהו במקום ועל פי החשד שותפים לעבירה. החשודים נחקרו ומעצרם הוארך במחמישה ימים.

למחרת בשעות הצהריים, בעקבות מידע שעלה בחקירת החשודים, הגיעו לוחמי היחידה למתחם נוסף בכפר קיביא, שם אותרו 10 כבשים נוספות.

מפקד היחידה ציין, "האירוע הזה מסביר בצורה ברורה מדוע אנו משקיעים מאמצים מודיעינים ומבצעיים גדולים במאבק כנגד הפשיעה מהסוג הזה. מעבר לפן הפלילי ולנזק הכלכלי הברורים מאליהם שבהם אנו מטפלים ביד קשה, ניתן לראות את הקשר הרגשי שבין מגדל, לחיות המשק שלו ואת הנזק הרגשי שהגניבה כזו עשויה להסב להם".