"הרפורמים - זרם בנצרות"

נחשפות אמירות נוספות של הרב יגאל לוינשטיין מהנאום שנשא בשבוע שעבר. על תיאטרון הבימה והקאמרי: "ערכים של תבוסתנות".

ערוץ 7 , י"א בתמוז תשע"ו

"הרפורמים - זרם בנצרות"-ערוץ 7
הרב יגאל לוינשטיין בכנס 'ציון וירושלים'
צילום: ליב"ה

ראש המכינה הקדם-צבאית בעלי, הרב יגאל לוינשטיין, ממשיך לעורר סערה עם פרסום אמירות נוספות מהנאום שנשא בשבוע שעבר בכנס "ציון וירושלים''.

הרב לוינשטיין התייחס לזרם הרפורמי ביהדות וסיפר על שיחה שקיים עם קצין חינוך ראשי ועל התפטרותו מאחת הוועדות שבראשן עמד.

"אמרתי שיש דברים שהם קו אדום ואני לא מוכן לדון בהם", סיפר הרב לוינשטיין לקהל. "אמרתי: 'הזרם הרפורמי הוא לא זרם ביהדות'. (קצין חינוך ראשי) אמר לי 'למה'? אמרתי: 'זה זרם בנצרות. היו הרבה זרמים שהתחילו בתוך היהדות ועזבו את היהדות והפכו לזרמים אחרים'".

הרב לוינשטיין המשיך ותקף את התנהלות חיל החינוך בצה''ל. "נלקחים קורסיסטים בבה"ד 1 להצגות תיאטרון ב'הבימה', 'קאמרי', בהם יש ערכים הכי חמורים שאפשר בכלל להעלות על דעתנו בנושא חינוך ללחימה לצדקת הדרך".

"ערכים של תבוסתנות, הריסת מיתוסים ומה שנקרא ככותרת כקצפת כל ההרס הזה גם יש מה שנקרא פריצות", טען הרב. "פעמיים כבר העידו בפנינו שהצגות אחד מהם זה 'גורודיש', שחקנית מופיעה באופן לא צנוע, בלשון המעטה, על הבמה".

מנכ״ל התנועה הרפורמית, גלעד קריב, אמר בתגובה כי ״הרב לוינשטיין יזכר כמי שהוביל לאחד ממעשי חילול שם שמים הגדולים ביותר בשנים האחרונות. דברי השנאה והפלגנות שלו הם המשך ישיר למשנתם של הקנאים שהחריבו את ירושלים לפני אלפיים שנים. אנו מקווים שהציבור הישראלי יקיא מתוכו את דברי השנאה ויבודד את הרב לווינשטיין ושותפיו למסע ההסתה''.