ח"כ שטרן נגד הפסקת לימודי הליבה

בנאום בכנסת במסגרת הצעת אי אמון של יש עתיד, טען חבר הכנסת, "הפוליטיקאים רוצים למנוע לימודי ליבה - כדי שהציבור יישאר קהל שבוי"

חזקי ברוך , י"ב בתמוז תשע"ו

ח"כ אלעזר שטרן הציג היום (שני) במליאת הכנסת את הצעת האי אמון מטעם סיעת 'יש עתיד' בגין ביטול חיוב לימודי ליב"ה במגזר החרדי.

"הדיון בנושא הזה צריך בכלל להתקיים בוועדה לזכויות הילד, או בוועדת העבודה והרווחה, לשם בוודאי היו מזמינים את מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי כדי שיסביר מה יקרה בעתיד עם אותם ילדים חרדים שמונעים מהם לימודי ליב"ה. פוליטיקאים סוגרים דילים על גבם של ילדים. מדובר בעוד אינטרס לאומי שראש הממשלה מכר במחשכים במסגרת הסכמים קואליציוניים. ושר החינוך- שותק", אמר שטרן.

לטענתו, "הפוליטיקאים החרדים, של יהדות התורה בעיקר, רוצים למנוע לימודי ליבה מילדי המגזר שלהם כדי שהציבור הזה יישאר קהל שבוי. כדי שיהיו מוגבלים ותלויים בהם. כך, התלות של הדור הצעיר כפולה: גם נעולים בתוך המגזר החרדי, וגם מחויבים להצביע למפלגה שתדאג לקצבאות ל"לומדי התורה" שאינם מסוגלים להתפרנס".

"ח"כ גפני אוהב להזכיר לנו שהוא לא למד ליבה, ועדיין מצליח להיות יו"ר ועדת כספים. אבל מה עם עשרות אלפי חרדים שפחות מוכשרים ממנו? והרי לא כולם יכולים להיות נבחרי ציבור. הוא הסתדר, אבל מה איתם?", תהה שטרן והוסיף, "הח"כים החרדים לא מפסיקים להתלונן על החסמים שמוצבים בפני החרדים שמבקשים להצטרף למעגל העבודה. מה הם מתפלאים? מעסיקים רוצים עובדים עם ידע וכישורים. גדלוּת בתורה איננה תחליף".

ח"כ שטרן פנה לחברי הכנסת החרדים שנכחו באולם: "עד מתי תמשיכו להתעקש על הזכות לגדל דור חסר השכלה. זה הרי מנוגד לרוח היהדות לדורותיה. גדולי ישראל לאורך כל הדורות רכשו השכלה רחבה בכל המקצועות".