עוטף עזה
עוטף עזה פלאש 90

דורון אלבז ממושב אשבול, נכה צה"ל ממבצע חומת מגן ומי שהוגדר ב''צוק איתן'' כאבא של החיילים, יפגין מחר (שישי) בכניסה לקיבוץ גבים במחאה על אירוח של ארגון ''שוברים שתיקה'' במועדון הקיבוץ, באירוע המכונה "פאבלמנט" - מעין פרלמנט יישובי בחסות המועצה האזורית שער הנגב.

אלבז מאשים את הקיבוצניקים בצביעות, "עולות כאן תהיות, האם זאת המועצה שיורים עליה קסאמים, במקום לגנות את שוברים שתיקה שמכפישים את חיילי צה"ל הם מזמינים אותם לדבר? הילדה שלי יושבת בחטיבה בעזה על הגדר לטובת האנשים האלה, זו צביעות ואנחנו נהיה שם כדי לצעוק".

לדבריו אסור לקיים דיאלוג עם אנשי הארגון, "אין לנו שום עניין לשמוע אנשים שרוצים ללכלך ולהכפיש את צה"ל. זו צביעות של אנשי הקיבוץ, חיילים שומרים עליהם 24/7 והם חיים בזכותם, ובמקום להגיד תודה הם מארחים ארגון שמטרתו להכפיש את החיילים ולכרסם בחברה הישראלית. אנחנו לא נרשה שאירוע כזה יתקיים".

צלילה צח מארגנת ה''פאבלמנט'' בקיבוץ גבים, אומרת בתגובה כי המועדון פתוח לארגונים מכל קצוות הקשת, מימין ושמאל, "אירחנו כאן בעבר את גנדי ואריק שרון ז"ל. היה פה לאחרונה אליקים העצני, כך שכל הטענות משוללות יסוד. אנחנו מזמינים גורמים שנמצאים בחדשות ואף עורכים סיורים ביו"ש".