חוצפת הקברניטים

אביו של סא"ל עמנואל מורנו הי"ד מותח ביקורת קשה על נוכחותם של עמיר פרץ, ציפי לבני ודן חלוץ באזכרה לחללי מלחמת לבנון השנייה.

אלירן אהרון , י"ג בתמוז תשע"ו

אילן מורנו ששכל את בנו סא"ל עמנואל מורנו הי"ד ביומה האחרון של מלחמת לבנון השנייה מותח ביקורת קשה על נוכחותם של עמיר פרץ, ציפי לבני ודן חלוץ בטקס האזכרה הממלכתי שנערך היום (שלישי) בהר הרצל ל-121 החיילים שנפלו במלחמה.

"אנשים שהייתה להם אחריות ישירה על המלחמה היו צריכים להימנע מלהגיע. לא מעט הורים שכולים לא באו בגלל הנוכחות של אנשים לא רצויים כמו ציפי לבני, דן חלוץ ועמיר פרץ", אמר מורנו לערוץ 7.

האב השכול טען כי לשר הביטחון לשעבר פרץ, לשרת החוץ לשעבר לבני ולרמטכ''ל לשעבר חלוץ לא היה מה לחפש באזכרה לחללים, וחבל שבחרו להגיע. "אשתי החליטה לא להגיע, אני באתי רק משום שחברים הקדישו הרבה זמן להכנת היום הזה", אומר מורנו.

"איך יכול להיות שאנשים שהפגינו חוסר אחריות בניהול המלחמה באים היום בצורה חצופה להופיע בפני ציבור פגוע שעוד לא עיכל ולעולם לא יעכל את האובדן?", שאל.

לדבריו, להורים השכולים יש ביקורת גם כלפי הכנסת שלטענתו לא תפקדה כראוי בזמן המלחמה, "איפה הייתה הכנסת במשך 34 ימים של הלחמה כושלת כשאנשים נפלו יום יום? איך הם לא השפיעו ועשו שינוי כלשהו בניהול המלחמה? אלה המחשבות שמתעוררות אצלי ביום כזה".

אילן מורנו מספר על החיסרון ועל המחשבות על בנו שנפל, "עמנואל איתנו יום יום. יש את עמנואל של הציבור ויש את עמנואל שלנו. לנו יש את עמנואל שאנחנו יכולים לראות את תמונתו ועבור הציבור עמנואל הוא סמל, הם לא יודעים מי זה אבל הוא מייצג דור של גיבורים.

''הוא לא הגיבור היחיד של המלחמה הזו, יש הרבה גיבורים, גם כאלה שלא דיברו עליהם, אבל עמנואל מייצג דור שלם של לוחמים שיצאו לקרב למרות שבראשם לא היו מפקדים", כך האב השכול.