"נתניהו משנה את הדמוגרפיה בירושלים"

אריה קינג מתאר את המפגעים התברואתיים הקשים שמקורם במזרח ירושלים ומספר על הנזקים שגורמת הקפאת הבנייה ליהודים בעיר הבירה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ג' באב תשע"ו

חבר מועצת העיר ירושלים, אריה קינג, מתאר בשיחה עם ערוץ 7 את המפגעים התברואתיים הקשים במזרח העיר ומספר גם על הנזקים שגורמת הקפאת הבנייה ליהודים בבירה.

"בחודשים האחרונים הולך וגדל מספר הפניות אליי, כיו"ר הוועדה לאיכות הסביבה בעיריית ירושלים, על זיהום שמקורו במזרח ירושלים", אומר קינג ומפרט את סוגי המפגעים, "מדובר על שריפות ועשן, זיהום אוויר, אבק מבניה בלתי חוקית, זיהום נחלים ותחנות דלק פיראטיות. מפגעים שיכולים לפגוע בכל הסביבה".

לדבריו פתרון הבעיה צריך להיות חלק מחיזוק והחלת הריבונות במזרח העיר, "ריבונות משמעה אכיפה של החוק גם במקומות שאין בהם יהודים".

חבר מועצת העיר מאמין שמינויו של השר זאב אלקין לתפקיד השר להגנת הסביבה יוביל לשינוי מגמה, "אני מברך את השר אלקין שהתמנה לשר להגנת הסביבה בנוסף להיותו השר לענייני ירושלים. אני בטוח שנראה שינוי בתפיסה והגנה על הסיבה והחלת הריבונות בכל ירושלים.

''לצערי הרב הפיקוח העירוני מוגבל מאוד בשכונות במזרח ירושלים. יש מקומות שאסור על פקחים להיכנס לשכונות ירושלים. האכיפה צריכה להתבצע בכל חלקי העיר ירושלים".

קינג מתייחס גם להקפאת הבנייה בירושלים ואומר כי היא גורמת לשינוי המבנה הדמוגרפי בעיר, "חשוב להבין, זה לא רק שיש הקפאה, זו החלטה מושכלת של ראש הממשלה נתניהו לשנות את המאזן הדמוגרפי בירושלים".

לדבריו בזמן שמתעלמים מבנייה לא חוקית בשכונות ערביות ובמזרח העיר, מקפיאים את הבנייה ליהודים ואך הורסים בנייה בלתי חוקית, "הערבים קולטים את המסר ומבינים שאין אכיפה ואפשר לבנות כמה שרוצים כי לא יהרסו להם את גורדי השחקים.

''אנשים שגרים בת"א בקריית שמונה ובמקומות אחרים חושבים שהבנייה הבלתי חוקית זה רק פחון קראוון בלתי חוקי, אבל אני מדבר אתכם על בנייה של מבנים של 14 קומות בבנייה לא חוקית".