מאות ילדי משפחות שכולות, המשתתפות בימים אלה במחנה קיץ של ארגון משפחה אחת בצפון הארץ, התאספו שלשום (ראשון) סמוך לגבול עם סוריה ועם לבנון בכדי להביע סולידריות עם נרצחי פיגוע הטרור שהתרחש בניס שבצרפת בסוף השבוע האחרון.

הילדים שרו שירים והפריחו יחד בלונים בצבעי הדגל של צרפת. מנהלת מחנה הקיץ הסבירה את המטרה. "שכולם יראו, גם מעבר לגבול הזה מה הכוח האמיתי שלנו - הכוח של הביחד".

באירוע השתתפו כשלוש מאות ילדי משפחות שכולות מפיגועי הטרור, המלחמות והמבצעים הצבאיים של 15 השנים האחרונות. האירוע התקיים באתר ההיסטורי של חצר תל חי שבאצבע הגליל.

שנטל בלזברג, מנכ"לית משפחה אחת וממנהלות המחנה פתחה את מחוות ההזדהות ואמרה, "לצערנו, ממש בימים האחרונים נוספו לביחד שלנו משפחות של עשרות הרוגים ומאות פצועים בניס שבצרפת. מכאן אנחנו רוצים להגיד להם: אנחנו אתכם. אנחנו יודעים מה עובר עליכם. הניצחון שלכם ושל כולנו על הטרור הוא הצמיחה למרות הכאב - וזה מגיע בין היתר באמצעות הביחד".

האירוע כולו, נערך בסימן "הכוח של הביחד". נעמה פרנקל (8) אחותו הקטנה של הנער נפתלי פרנקל ז"ל, שנחטף ונרצח עם שני חבריו, שיתפה את הגעגועים לאחיה הגדול ואת הדרך שלה להתמודד עמם.

"כשאני עצובה אני מדברת עם נפתלי, עוצרת בצד, יושבת ומדברת איתו. יש לי מחברת שאני כותבת לו ומספרת לו דברים שקורים לי, באחד הימים כתבתי לו: 'נפתלי, אני מתגעגעת אליך. אני מקווה שלא חסר לך שום דבר למעלה. לי חסר אותך. אני רוצה להגיע אליך לשמים, אני רוצה לשבת איתך ולשוחח איתך. באהבה עד המפגש הבא’".

"כאן עם תחושת הביחד זה לא כמו בבית הספר או בכל מקום אחר - המדריכות הן כמו אבא ואמא וגם כמו חברות. כשאני עצובה הם באות לשבת לידי ולדבר איתי. הן עצובות איתי אבל הן לא בוכות. זה עוזר לי. זה מחזק אותי", סיפרה פרנקל.

חברתה לקבוצה, אילה חי (9), בתו של מאיר חי שנרצח בפיגוע ירי בשומרון בשנת 2009, סיפרה על ההתמודדות שלה.

"לגדול בלי אבא זה קשה. חסר לי מישהו בחיים, לפעמים אני אפילו לא יודעת במה הוא חסר לי אבל זה תחושה כזאת בבטן. הוא חסר לי כל הזמן, אבל במיוחד בשבתות וחגים ובאירועים מיוחדים וכיפים של המשפחה. אני אוהבת את הבנות בקבוצה שלי. כשאנחנו נפגשות במחנה, כולן ישר מתחבקות וזה מרגיש כאילו אנחנו נפגשות כל יום ושאנחנו ביחד כבר שנים. זה כיף שכולן חברות של כולן, עוזרות אחת לשנייה, ויודעות להשתגע".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו