סין: זהבי ניצח את הדרבי העירוני

6 שערים בארבעה משחקים, אלו המספרים שהיו לזהבי עד משחק הדרבי בסין. אחרי הדרבי העירוני, עלה זה ל-7 עם שער ניצחון אדיר

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ד בתמוז תשע"ו

בלתי ניתן לעצירה. חמישה משחקים משחק זהבי במדי קבוצתו החדשה מהליגה הסינית, חמישה משחקים בהם הצדיק כל דולר אותו שילמו הסינים עליו למכבי ת"א.

כשהגיע זהבי לסין, באמצעה העונה של קבוצתו החדשה, הייתה זו במקום ה-11 בטבלה, מרחק רב מהראשונה - היריבה העירונית גוואנגז'ו אברגרנד החזקה.

אחרי שהרשים במשחקיו האחרונים ואף נבחר לשחקן המצטיין של המחזור, נראה היה שבמשחק הדרבי מול היריבה העירונית החזקה, ייעצר השחקן הישראלי המצויין שעדיין לא נמצא בשיא כושרו. זה רק היה נראה.

למרות פיגור מול היריבה העדיפה, הצליחו זהבי וחבריו לרשום מהפך בדרך לניצחון יקר בתוצאה 1:2. זהבי עצמו היה מעורב בכל אותם שני השערים לזכות קבוצתו, כשאחד מהם הוא בישל, בעוד את השני הוא כבש בעצמו.

90 דקות שיחק זהבי היום במדי קבוצתו, 90 דקות בהן שוב נראה היה מעל הרמה של כל יתר השחקנים שמשחקים בליגה הסינית הראשונה.

כאמור, הראשונים לעלות על לוח התוצאות היו דווקא האורחים, כשבדקה ה-33 ריקרדו גולאר הברזילאי בעט כדור חזק מ-30 מטרים, אליו לשוער קבוצתו של זהבי לא היה כל מענה, והקבוצה שבמקום הראשון נראית הייתה עדיפה בהרבה מזה שבה משחק זהבי הישראלי.

לאחר הפסקה קצרה, עלה זהבי באנרגיות אחרת וכבר כעבור 2 דקות בישל לחברו לקבוצה את שער השיוויון. זהבי עבר שחקן ברחבה והשאיר את יון סו ג'אנג מול שער ריק בדרך לשיוויון.

תוצאת המשחק? לא אם זה תלוי בזהבי. הווינר הגדול של הכדורגל הישראלי, שוב עושה זאת בדרבי עירוני ומנצח אותו ממש לקראת סיום המשחק, הפעם זה קורה רק בסין.

בדקה ה-79 הצליח הכדורגלן הישראלי להשלים מהפך, אחרי שניצל שאננות בהגנת היריבה כדי לבעוט ברגל שמאל חזק ושטוח לקורה ופנימה. שער נוסף לזהבי, השביעי במספר בחמישה משחקים בלבד. למעשה, זהו ניצחון רביעי ברציפות עבור קבוצתו הסינית של זהבי, מאז הגיע לסין.

כעת, גוואנגז'ו R&F, שהייתה במקום הלפני אחרון בטרם הגעתו של זהבי, מתקרבת לצמרת כשהיא עם 28 נקודות - שבע פחות מג'אנגסו שנמצאת במקום השני. וגוואנגז'ו אברגרנד עדיין במקום הראשון עם 45 נקודות.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il