"קיצוני? אז מה"

עזרי טובי שוחח עם ערוץ 7 על התמיכה בפרויקט ההסברה שלו ועל יחסו לאושרת קוטלר, "יש בינינו תהום אידאולוגית אבל חייבים למצוא גשר".

אלירן אהרון , י"ד בתמוז תשע"ו

איש ההסברה עזרי טובי סיפר היום (רביעי) לערוץ 7 על התגובות החיוביות להן הוא זוכה מאנשים מכל רחבי העולם בעקבות סרטוני ההסברה על יו"ש שהוא מפיק - והתייחס גם לפרשת "המתנחלים השפויים".

טובי סיפר כיצד בכל מקום אליו הוא מגיע זורמות אליו תגובות חיוביות, "אני מקבל המון תמיכה ציבורית. אנשים מכל העולם שולחים לי המון פרגון וזה מאוד חשוב, תמשיכו לשלוח", הוא אומר בחיוך.

רבים מהאנשים מבקשים גם לתרום את טובת הפקת הסרטונים, כל אחד לפי יכולתו. "יש הרבה שאומרים 'יש לי 50, 100 שקלים לתרום' וזה מאוד מחמם לראות שאנשים רוצים להיות שותפים למהלך. אני מקווה שיהיו יותר שיוכלו לשים בזה השקעה, אני שם את היצירתיות, את הזמן, את היכולת, את המוטיבציה ואת המסירות והטוטליות- ואם יש מישהו עם אמצעים אז זה החלק שלו להיות שותף".

על אושרת קוטלר, שלפני כחודש עוררה סערה כשבסוף כתבה על טובי "יש גם מתנחלים שפויים", אמר היום טובי "היא ישראלית שנמצאת איתנו במאבק תודעתי, אבל ברגע שהיא התנצלה אני חושב שצריך לשים את זה מאחורינו ולא להעמיק את הקרע. יש בינינו תהום אידאולוגית אבל חייבים למצוא גשר מינימלי כדי לא להביא לקרע מסוכן בחברה הישראלית".

טובי, תושב יצהר, לא נבהל מהגדרת ישוב מגוריו כמקום קיצוני, "אין לי שום בעיה בהגדרה 'קיצוני', זה שהיום בפוליטיקלי קורקט קיצוני זה מושג גנאי, אז מה? נשים דברים בפרופורציה. העם היהודי הוא עם קיצוני ומבחינתי זה לא אינדיקציה לשום דבר פסול. יש הרבה דברים יפים בקיצוניות, דברים שאולי איבדנו כמו טוטאליות, מסירות ונחישות".

"כולם צריכים לפתוח את העיניים ולהכיר את המציאות בה הם חיים, לדעת מה נכון ומה לא נכון ולהפנים שאנחנו כבר לא חיים לבד על הר למעלה מבודדים ושאנחנו חלק מההוויה והחברה הישראלית - ואנחנו לוקחים את זה בחשבון".

"החזון הוא שעם ישראל ישב בשקט בארצו איש תחת גפנו ותחת תאנתו - ואם לא - אז שלפחות יהיו מיליון עוקבים בפייסבוק", אומר טובי בחיוך.