הפקת הענק שהפכה למסורת

הקונצרט שהתקיים במקום - זו השנה השנייה – הפך למסורת בקרב המוני חובבי המוזיקה היהודית.

אורלי הררי - ערוץ 7 , ט"ו בתמוז תשע"ו

הפקת הענק שהפכה למסורת-ערוץ 7
מעל פסגת הר הזיתים
צילום: שלום לביא

אלפים רבים מכל רחבי הארץ, השתתפו השבוע בקונצרט החזנות האגדי 'מעל פסגת הר הזיתים', שהתקיים במרומי הר הזיתים, מול נופה של העיר ירושלים.

בקונצרט השתתפו גדולי חזני העולם, יצחק מאיר הלפגוט, דובל'ה הלר, הזמר יצחק מאיר, מקהלות החזנים 'זמרת י-ה' ו'בנימין' - בניצוחם של ד"ר אורי אהרון ויותם סגל, התזמורת הסימפונית ירושלים – רשות השידור, והכל תחת שרביטו של המאסטרו אלי יפה.

הקונצרט שהתקיים במקום - זו השנה השנייה – הפך למסורת בקרב המוני חובבי המוזיקה היהודית, שמלאו את אלפי המקומות באצטדיון הענק שהוקם במיוחד עבור האירוע, ברחבת מלון 'שבע הקשתות' מול מקום המקדש, סמוך ונראה לקברו של מלך החזנים, יוסל'ה רוזנבלט הטמון בהר הזיתים.

הקונצרט הופק בקפידה על ידי מועצת בתי העלמין היהודיים בירושלים בראשותו של הרב הלל הורביץ ובשיתוף האגף לתרבות תורנית במשרד החינוך.

המארגנים מספרים כי שבוע לפני הקונצרט - אזלו הכרטיסים, עובדה שגרמה להוספת מאות מושבים נוספים, עבור אותם משתתפים רבים שביקשו להשיג כרטיס ולהשתתף באירוע.

בין היצירות שבלטו ברפרטואר המגוון של הקונצרט: 'כבקרת' של יוסל'ה רוזנבלט שבוצע על ידי דובל'ה הלר והמקהלות, 'ולירושלים עירך' שבוצע על ידי יצחק מאיר הלפגוט, והשיר המרגש 'מעל פסגת הר הצופים' שבוצע על ידי דובל'ה הלר.

יצירות נוספות שבוצעו באירוע: מכניסי רחמים, ממקומך, כנר על הגג, הבן יקיר לי שבוצע בדואט על ידי דובל'ה הלר ויצחק מאיר, שמע ישראל, קנא לשמך, אלוקי עד שלא נוצרתי, ודואט בלתי נשכח נוסף - קול דודי בביצועם של דובל'ה הלר ויצחק מאיר הלפגוט.

את הקונצרט כיבדו בנוכחותם, הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, סגן ראש העיר יוסי דייטש, חברי מועצת העיר יעקב הלפרין וישראל קלרמן, מנכ"ל משרד הדתות עודד פלוס ומנהל מחלקת תרבות תורנית במשרד החינוך הרב איתיאל בר לוי.

"אין ספק כי הקונצרט מהווה נדבך נוסף במהפכה האדירה שמחוללת מועצת בתי העלמין היהודיים בירושלים - בהר הזיתים ובסביבותיו, וזאת בכדי להפוך את המקום לשוקק חיים, וכפי שאמר ראש העיר ברקת באירוע, הר הזיתים עוד תהיה הבמה המרכזית של אירועי התרבות היהודית בירושלים", אמרו המארגנים.טוען....