אילוסטרציה
אילוסטרציה פלאש 90

עו"ד סופיאן אל-שוא פרסם באחרונה מאמר ביומון הירדני אל-דוסתור, ובו טען כי ארה"ב פיתחה גז מיוחד שממס בני אדם והשתמשה בו בפיגועי ה-11 בספטמבר ובמלחמה בעיראק ב-2003. לטענתו, ארה"ב העבירה גז זה לידי ישראל וזו עשתה בו שימוש נגד הפלשתינים במחנה הפליטים בג'נין.

אל-שוא טוען במאמרו שקטעים ממנו מתורגמים ומופצים על ידי מכון ממר"י כי השימוש בגז זה הוא שגרם להיעלמם של חלקי המטוסים שפגעו במגדלי התאומים, להיעלמן של גופות לוחמים עיראקים בעיראק וכן של גופות 3000 לוחמים פלשתינים במחנה ג'נין. הכותב גם מסביר את מספר ההרוגים הרב בהתרסקות מטוס אל-על באמסטרדם בשנת 1992 ואת היעלמם של נוסעי המטוס בכך שהוא נשא במטענו גז שממס בני אדם.

האיש טוען כי בעוד המדע והמחקר נועד לסייע לעולם, ארה"ב עושה בעולם המדע שימוש הפוך ו"אם לא היה די בפצצת האטום, שהטילה על הירושימה ביפן במהלך מלחמת העולם השנייה, שהרגה עשרות אלפי יפנים, כדי שארה"ב תשים קץ למחקרים ולניסויים הנוראים שלה, הרי שלאחרונה היא גילתה גז הרסני חדש, שממס בני אדם, ברזל, אבנים ובקיצור ממס כל דבר".

לאחר שקבע כי הגז המדובר הוא שהעלים את גופי המטוסים שהתרסקו את מגדלי התאומים ואת שרידי הנוסעים והטייסים, והוסיף לקבוע כי בשנת 2003 הפציצה ארה"ב בפלישתה לעיראק כת נמל התעופה בבגדאד בפצצה שהמסה בגז זה את גופותיהם של החיילים העיראקים ואף את הטנקים שלהם, קבע כי הגז הועבר לישראל שעושה בו שימוש למטרותיה המלחמתיות נגד הפלשתיניים.

"ישראל השיגה את הגז הזה מבעלת בריתה הגדולה ביותר – ארה"ב ... בשנת 1999 לאחר פרוץ אינתיפאדת אל-אקצא תקפו הכוחות הישראליים את מחנה הפליטים בג'נין, יונות השלום בדמות מסוקי האפאצ'י שהקדישו את טיליהם לעם הפלשתיני וטנקי מרכבה שיגרו את פגזיהם כמתנה מישראל לעם הפלשתיני חסר המגן במחנה הגבורה, מחנה הפליטים ג'נין. הקרב נמשך עשרה ימים ובני המחנה הגנו עליו בנשק שהיה ברשותם, בחזה חשוף ואף על פי כן, הכוחות הישראליים החמושים בנשק לא הצליחו להיכנס למחנה. הרמטכ"ל הישראלי דאז, שאול מופז, זעם והורה להדיח את מפקד הכוח שתקף את המחנה ולקח על עצמו את הפיקוד על תקיפת המחנה. זאת, מבלי שהתבייש בעצמו, שכן ישראל טוענת שצבאה הוא החזק במזרח התיכון וחרף זאת, הרמטכ"ל פיקד על תקיפת מחנה פליטים, שהוא רק מחנה פליטים ולא מבצר. לאחר 15 ימי לחימה קשה נכנסו הכוחות הישראליים למחנה והתוצאה היתה רעידת אדמה שהכתה במחנה. ישראל ביצעה טבח נתעב, שעלה על כל מעשי הטבח הקודמים שלה".

ממשיך הכותב הירדני ומתאר כיצד טבחה ישראל בפלשתינים והרגה 3000 מהם, אך גופותיהם אינם. לטעמו הן התפוררו ונמסו בעקבות אותו גז אמריקאי...

נראה שהעלילה החדשה נועדה לפתור את "תעלומת" הפער המוכר בין ההאשמות שמטיחים תוקפיה של ישראל המציירים אותה כטובחת ורוצחת פלשתינים. בהיעדר גופות או סימני טבח תמיד ניתן להאשים את ישראל גם בהעלמת הגופות בדרכים משונות, גם בגז שממוסס את כל הנקרא בדרכו.