מי השחית את דלת ביתו של הרב קרליץ?

בצל המאבק הפנים-ליטאי הושחתה דלת ביתו של הרב ניסים קרליץ, אחד ממנהיגיו הבולטים של הציבור הליטאי בבני ברק.

בן שאול , י"ח בתמוז תשע"ו

בני ברק
בני ברק
צילום: פלאש 90

בצל המאבק הפנים-ליטאי הושחתה דלת ביתו של הרב ניסים קרליץ, אחד ממנהיגיו הבולטים של הציבור הליטאי בבני ברק, במהלך סוף השבוע האחרון.

בתגובה תקף הבוקר (א') הביטאון הליטאי 'יתד נאמן' את "ביזוי כבוד התורה" כלשונו וטען כי מדובר ב"גורמים ידועים שאינם מקבלים את מרותם של גדולי ישראל" כשהוא רומז על גורמים המזוהים עם הפלג הירושלמי בראשות הרב אוירבאך.

"מרנן ורבנן מוקיעים בחריפות רבה את התופעה של ביזוי כבוד התורה הנעשית על ידי גורמים ידועים המורדים בתורה"ק ובמרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א והביעו חובת מחאה נגד זמורת זר המנסה לפשוט ולפיה בציבור התורתי רח"ל", נכתב בעיתון.

"דבריהם הנוקבים של מרנן ורבנן נגד מעשי הבריונות של אינשי דלא מעלי הושמעו בעקבות מעשי וונדליזים חמור שנעשה בערב שב"ק על דלת ביתו של מרן פוסק הדור הגר"נ קרליץ, ולפני מספר שבועות על דלת ביתו של ראש ישיבת אור ישראל הגאון רבי יגאל רוזן.

"מרנן ורבנן התבטאו בכאב רב ובחומרה רבה לנוכח התופעה החמורה הנעשית על ידי גורמים ידועים אשר אינם מקבלים את מרותם של גדולי ישראל, בעלי מגמות פסולות ואינטרסנטיות אשר אינם בוחלים בשום דרך בדרכם הפסולה ומנסים להלך אימים על גדולי ישראל וראשי הישיבות.

''מרנן ורבנן מוקיעים פשעים חמורים אלו ואמרו כי מעשי נבלה אלו אין מקומם במחנה יראי ה' בשום אופן, והביעו חובת מחאה נגד זמורת זר המנסה לפשוט טלפיה בציבור התורתי רח"ל".