פסטיבל "דוקו. טקסט" בספרייה הלאומית

חמישה ימים שבמהלכם יוקרנו 15 סרטים דוקומנטריים העוסקים ביצירה, בתרבות ובזהות ובאנשים המזוהים עם עולם התרבות הישראלי והיהודי

תגיות: פסטיבל סרט
קובי פינקלר - ערוץ 7 , י"ח בתמוז תשע"ו

פסטיבל "דוקו. טקסט" בספריה הלאומית בירושלים, הינו אירוע תרבותי, שבמהלכו יוקרנו 15 סרטים דוקומנטריים נבחרים העוסקים ביצירה, בתרבות ובזהות ובאנשים המזוהים עם עולם התרבות הישראלי והיהודי - סופרים, יוצרים, משוררים ואנשי רוח.

בהקרנות ישתתפו כמה מהבמאים ויוצרי הסרטים שישוחחו עם הקהל על האנשים שעליהם הופקו הסרטים.

מדי יום יתקיימו שלושה סבבים של הקרנות: רצועת אחה"צ (15:30- 17:30) בה יוקרנו סרטים העוסקים בסיפורי מסע אישיים, רצועת ערב (17:30 – 19:30 ) שבה יוקרנו סרטים המבקשים לבחון את הקשר שבין תרבות לזהות והרצועה המרכזית, בלילה (20:30 – 22:30 ), שתוקדש ליוצרים משוררים ואנשי רוח.

לאחר הקרנת הסרטים ברצועת הלילה יתקיימו מפגשים עם יוצריהם שישוחחו עם הקהל על מקומה של תרבות ביצירת זהות אישית ולאומית וכן הרצאות מעניינות של חוקרים ואנשי רוח.

עוד סרטים שיוצגו ב"דוקו. טקסט" השנה: "הפשע הקרוי אדם" המספר את סיפורו של חנוך לוין דרך מסע בתחנות חייו האישיות ושיחות עם האנשים הקרובים אליו. בתום ההקרנה תתקיים שיחה עם היוצר ובנו של חנוך לוין - רפאל לוין; "העורך" - סרט על איש התקשורת דב יודקובסקי ומפגש עם היוצר גלעד טוקטלי; "העורב: זאב ז'בוטינסקי" סרט על אבי תנועת חירות והרוויזיוניסט זאב ז'בוטינסקי ושיחה עם היוצרת איילת עפרים; "ציפור בחדר" על המשוררת תרצה אתר ושיחה עם יוצר הסרט ארי דוידוביץ' ובנה של תרצה אתר, נתן סלור, שגם יופיע בתום האירוע.

את מרתון הסרטים יחתום הסרט "הממלכה המופלאה של פאפא אלאייב" סיפורה של משפחה מוזיקלית, מפורסמת וחמת מזג מטג'יקיסטאן ושיחה עם היוצרים טל ברדה ונועם פנחס, שלאחריה תתקיים הופעה חיה חגיגית של משפחת אלאייב.

הקרנות סרטי הלילה יהיו ברחבת הכניסה לספרייה הלאומית בגבעת רם, תחת כיפת השמיים.

בנוסף, תינתן לבאי הפסטיבל אפשרות להצטרף לסיור היכרות מודרך בספרייה הלאומית שיתקיים מדי יום בצהריים (14:00) ושיהיה בו ביקור באוסף המפות ע"ש ערן לאור ובתערוכה חדשה. הסיור גם יכלול הצצה להדמיות של משכן הספרייה החדש בקריית הלאום והסברים על אוצרות הספרייה.

מיזם "דוקו. טקסט" הינו פרויקט ראשון מסוגו בירושלים והוא מתקיים הודות לשיתוף פעולה של הספרייה הלאומית, פסטיבל דוקאביב והקרן החדשה לקולנוע ולטלוויזיה.

ההשתתפות בהקרנות הסרטים, בהופעות ובסיורים המודרכים היא ללא תשלום, אך מחייבת רישום מראש באתר הספרייה.