"יש לנו בית אחד - כאן בארץ ישראל"

כ-2,000 בני נוער מרחבי העולם שהגיעו לישראל לרגל חופשת הקיץ התאספו למפגש מרכזי. השר בנט אמר להם, "אתם המגן של יהדות התפוצות".

ערוץ 7 , י"ח בתמוז תשע"ו

בני הנוער של תנועת ה-OU העולמית במהלך ביקורם בישראל
בני הנוער של תנועת ה-OU העולמית במהלך ביקורם בישראל
צילום: יח"צ

כ-2,000 נערים ונערות, חניכי תנועת הנוער של ה-OU העולמי הנמצאים בישראל לרגל חופשת הקיץ, התאספו למפגש מרכזי, יחד עם שר החינוך והתפוצות נפתלי בנט.

במפגש נטלו חלק גם ראשי הארגון מרחבי העולם ומנכ"ל OU ישראל - אבי ברמן.

השר נפתלי בנט פנה אל החניכים ואמר להם, "אתם המגן של יהדות התפוצות. יש לנו הרבה מה ללמוד מכם. כאן בארץ יש נטייה לריב על לא כלום. בחו"ל זה לא ככה". הוא הוסיף כי "מדינת ישראל תמשיך לעשות הכל כדי להיות הבית של כל יהודי באשר הוא, בכל מקום שבו הוא גר".

"אני אוהב אתכם", אמר שר החינוך לבני הנוער, "מדינת ישראל וארץ ישראל היא ביתכם". בהמשך, ציין בנט את הלוחם שלמה רינדנאו, חייל בודד מארה"ב שנהרג בתאונת הרימון בחרמון בשבוע שעבר. הוא הזמין את בני הנוער לעלות לישראל ולשרת בצבא. "אתם חלק משושלת - אברהם יצחק יעקב, דוד ושלמה, יוני נתניהו, רועי קליין ואלירז פרץ", דברי השר בנט.

באירוע נטלה חלק גם מרים פרץ, אמם של החיילים אוריאל ואלירז פרץ ז"ל שריגשה את בני הנוער.

מנכ"ל הארגון בישראל, אבי ברמן סיכם ואמר כי "זהו יום של אחדות. מתאחדים סביב המשותף ולא סביב המפלג. התאספנו כאן יחד תחת דגל ישראל אחד גדול כדי להביע מסר של אחדות, של קשר וחיבור בין יהודי כל העולם למדינת ישראל".