הרב רמי ברכיהו, רב היישוב טלמון
הרב רמי ברכיהו, רב היישוב טלמון יוני קמפינסקי

במשך החודש האחרון קראתי את שני הכרכים של ספרו החדש של הרב רמי ברכיהו, רב שיח.

עבור מי שלא מכיר 3 מילים של רקע. הרב ברכיהו, בוגר ישיבת ההסדר מעלה אדומים, הוא הרב של הישוב טלמון במערב בנימין כעשרים שנה. במקביל, בשנים האחרונות הרב ברכיהו מוביל (יחד עם נחי אייל) את התכנית "מאמינים במשטרה", שמטרתה להביא לגיוס של בני הציונות הדתית למשטרה. בעקבות זאת עלה לאחרונה שמו כמועמד מוביל לתפקיד רב המשטרה.

לאחר שפורסם הדיווח פורסמו בתקשורת החרדית דיווחים מזועזעים על הרב הכביכול ליברלי שעלול לקבל את התפקיד ולהרוס את הישגי רבנות המשטרה. מתוך עניין ורצון ללמוד על דרכו של אותו רב "ליברל" קראתי כאמור את שני הכרכים, המכילים חלק ניכר משאלות ותשובות שכתב הרב ברכיהו לאורך השנים בעלון היישובי של טלמון.

אני חייב לומר שקריאת הספרים גרמה לי להעריך את גישתו המחוברת לחיים ולמציאות אך לא מתנצלת של הרב ברכיהו. לצערי לא מספיק מצויים בקרבנו רבנים שמחד מכירים את העולם, מצוים בהוויותיו ורגישים למתרחש סביב, ומאידך עומדים על עקרונותיהם בלי חשש.

קראתי גם את התשובה בנושא מגורי זוג חד מיני בישוב וחשתי רגשות מעורבים. מחד, שמחתי שבכלי התקשורת שבהם אני עובד, תשובה כזו היא לא "סקופ", ואני פטור מלעשות עם זה משהו. מאידך נחמץ לבי כי ידעתי שבשנת 2016 לא יקח זמן רב והתשובה תהפוך לידיעה עיתונאית.

בלי לדון בתשובה עצמה, אם היא תכשיל את מינוי הרב ברכיהו לרב המשטרה זה יהיה יום עצוב משתי סיבות. הראשונה: היא תלמד רבנים שבשביל להתקדם בחיים צריך פשוט לשתוק. מי יתקדם? מי שלא כתב ולא פסק בחייו כלום. השניה: מי נראה לכם יתמנה במקומו? רב שחושב אחרת? קדחת. סביר להניח שזה יהיה רב שחושב בדיוק אותו דבר, רוב הסיכויים שזה יהיה רב שהרבה פחות מתאים לתפקיד מהרב ברכיהו.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו