"קיבלתי את החיים במתנה"

לפני 12 שנה הצילו אנשי מד"א את חייו של יחי עמרני. השבוע הוא הוקיר להם תודה ביום הולדתו ה-70.

תגיות: החייאה מד"א
ערוץ 7 , י"ט בתמוז תשע"ו

"קיבלתי את החיים במתנה"-ערוץ 7
יחי עמרני עם הכוננים שהצילו את חייו לפני 12 שנים
צילום: דוברות מד"א

לפני 12 שנים, התמוטט יחי עמרני, אז בן 58 במהלך יום עבודה. אחת העובדות התקשרה מיד לבעלה, פאראמדיק במד"א, שהנחה אותה טלפונית כיצד לבצע פעולות החייאה עד הגעת ניידת טיפול נמרץ.

"הדרכתי את אשתי שהסבירה לאנשים בשטח מה לעשות. עובדת אחת הנשימה ושנים אחרים עשו לו עיסויים עד שהגיע ניידת של מד"א", מתאר הפאראמדיק, אילן מועלם.

"הגענו למקום ולאחר פעולות החייאה ממושכות שנמשכו קרוב לשעה שבמהלכן נתנו 13 שוקים חשמליים הצלחנו להחזיר לו דופק ולחץ דם. יחי התחיל להתעורר אחרי יומיים בבית החולים איכילוב כשהוא בהכרה מעורפלת. לאחר התאוששות קלה, חזר לשגרת חייו. היה כלא היה", מספר רונן כהן, פאראמדיק מד"א שטיפל בעמרני.

מאז אותו אירוע חלפו 12 שנים. לפני כחודשיים נפגשו במפתיע רונן הפאראמדיק ויחי עמרני באופן מקרי לחלוטין במסעדה. המפגש המרגש של יחי עם האדם שהציל את חייו - הוביל אותו להחלטה כי את חגיגות יום הולדתו ה-70 יקדיש כאות הוקרה למד"א ויתרום את כל המתנות שיקבל לרווחת צוותי הארגון.

"קיבלתי את החיים שלי במתנה ואני רוצה לתת בחזרה מתנה", , סיכם יחי עמריני באירוע מושקע ומרגש לכבוד יום הולדתו - אליו הגיעו הפאראמדיקים של מד"א רונן כהן, אילן מועלם וכל הצוות שהציל את חייו באותו יום עבודה שגרתי לפני 12 שנים.

מנכ"ל מד"א, אלי בין אמר כי "מרגש לראות את הקשר שנוצר בין הפאראמדיקים והחובשים של מד"א למטופלים. את המחויבות, המקצועיות והשאיפה של צוותי מד"א להציל חיים בכל עת".

"מקרה של יחי מעיד על החשיבות של ביצוע עיסויי לב בשניות הראשונות שהן קריטיות ביותר כשעובדיו פעלו בקור רוח והתחילו את שרשרת ההישרדות להצלת חייו בליווי טלפוני צמוד של פאראמדיק מד"א ועד הגעת הצוות לאירוע שבסופו הצילו את חייו. אני קורא לכלל הציבור לעשות קורס החייאה במד"א על מנת לרכוש כלים מצילי חיים ולהצטרף לפרויקט נאמני החיים של מד"א. ובהזדמנות זו, מודה ליחי על תרומתו ומאחל מזל טוב ורק בריאות", אמר בין.