56 חברי "לה פמיליה" נעצרו

בזכות פעילות סודית של סוכן משטרתי נעצרו עשרות חברים בארגון האוהדים החשודים באלימות, סחר באמל"ח והחדרת אמצעים אסורים למגרשים.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ' בתמוז תשע"ו

המנורה הבית"רית. יחזירו את האור?
המנורה הבית"רית. יחזירו את האור?
נרי וייס

המשטרה הפעילה סוכן סמוי (עד מדינה) במשך למעלה מחצי שנה בקרב ארגון "לה פמיליה", שהביא לפנות בוקר (שני) למעצרם של 56 חשודים בכל רחבי הארץ.

במסגרת פעילות יזומה של ימ"ר מחוז חוף - הוחדר סוכן לארגון אוהדי קבוצת בית"ר ירושלים "לה פמיליה" ששמו נקשר באירועי אלימות רבים בכל רחבי הארץ.

פעילותו של הסוכן הגיעה לשיאה לפנות בוקר במעצר 47 חברים בארגון המכונים "הקומץ".

חברי הארגון שנעצרו במבצע משולב של כוחות משטרה בכל רחבי הארץ חשודים באירועי אלימות קשים, סחר באמל"ח והחדרת אמצעים פירוטכניים אסורים למגרשי הכדורגל. הסוכן גם הצליח לאסוף ראיות נגד 12 סוחרי סמים מאזור הצפון.

כאמור, במהלך הלילה והבוקר הגיעו מעל 400 שוטרים ולוחמי מג"ב לבתי החשודים שנעצרו בו זמנית.

במסגרת גל המעצרים נתפסו עד כה 20 רימוני הלם, חומרי נפץ, רימוני גז ועשן, מוקש תאורה ורימונים מאולתרים.

המשטרה תבקש במהלך היום להאריך את מעצרם של החשודים.

ניצב משנה בני אבליה, מפקד ימ"ר חוף אמר הבוקר בגלי צה"ל, "מבחינתי ארגון לה פמיליה הוא כמו ארגון פשע. אני מכיר את חומר הראיות, זה לא ייגמר בעונשים קלים של הרחקה לכמה חודשים מהמגרשים".

השר לביטחון הפנים ח"כ גלעד ארדן בירך הבוקר בחשבון הטוויטר שלו את משטרת ישראל על המבצע המורכב.

"הצעד מצטרף להקמת היחידה המשטרתית, אותה יזמתי יחד עם שרת התרבות והספורט מירי רגב, יחידה שתתמקד באיסוף מודיעין ואכיפת החוק כנגד גורמים אלימים בכל תחומי הספורט בישראל".

יו"ר שדולת הספורט, ח"כ יואל רזבוזוב (יש עתיד) אמר כי "אוהדי בית"ר ירושלים קמו הבוקר לעתיד שפוי יותר".

"רגע לפני שהקבוצה תמשיך את העונה האירופית שלה, הם קיבלו בשורה חשובה – העונה הם יענשו פחות על האלימות הפושעת של אותו קומץ, ואני שמח על כך. כעת, אוהדי הקבוצה ובני משפחתם שנעדרו מהמגרשים יוכלו לחזור וליהנות מכדורגל".

לדברי רזבוזוב, "אני משוכנע שמערכת המשפט לא תאכזב ותתייחס לאותן עבירות וראיות שיוצגו להם במלוא הרצינות, ושהיא תמצה את מלוא חומרת הדין עם מי שפשע. טוב עשתה משטרת ישראל כשלקחה את היוזמה שלי לנטרל ולבודד את אותם אוהדים קיצוניים ונכון אם היא תעשה את עבודת הניקיון הזאת בכל קבוצות האוהדים, עד שנמגר סופית את האלימות ממגרשי הספורט".