מקבל רוח גבית מהשמאל הקיצוני. רג'וב וחבר
מקבל רוח גבית מהשמאל הקיצוני. רג'וב וחבר פלאש 90
דובר תנועת השמאל הקיצוני 'גוש שלום', אדם קלר, מפיץ קריאה לחבור לתביעתו של ג'יבריל רג'וב, ראש התאחדות הכדורגל של הרש"פ, להוצאתן של קבוצות כדורגל יהודיות ביהודה ושומרון מהליגה הישראלית, שכן לטעמו הן פועלות על אדמת 'פלשתין'.

בהודעה שהוציא תחת הכותרת 'כרטיס אדום למתנחלים' קובע קלר כי אם לא יסולקו הקבוצות הישראליות מהליגה הישראלית עלולה הליגה הישראלית כולה למצוא את עצמה מסולקת מפיפ"א. בדבריו קבע כי על מנת להיות שותפות בליגה הישראלית היה על הקבוצות הישראליות "המתנחלות" לבקש את רשותה של הליגה הפלשתינית, ובקשה שכזו מעולם לא הוגשה.

קלר מזכיר כי בחודש מאי בשנה שעברה דרש ג'יבריל רג'וב להוציא את ישראל מפיפ"א. "בסופו של דבר הסכים רג'וב להימנע מהבאת הדרישה הזאת להצבעה בוועידת פיפ"א, ובתמורה הסכימה הנהלת פיפ"א למנות ועדת חקירה שתבדוק את התנהגותה של ישראל בנושא הכדורגל ואת האפשרות של הפרות החוק הבינלאומי ושל תקנון פיפ"א. בין הנושאים שהועלו היה מעצרים של כדורגלנים פלשתינים ומניעת חופש התנועה שלהם, גזענות אנטי- ערבית בקבוצת בית"ר ירושלים ובמיוחד העובדה שבליגות כדורגל ישראליות משחקות שש קבוצות כדורגל הממוקמות בהתנחלויות בשטח כבוש", כותב קלר.

עוד הוא מציין ומזכיר כי "מדינת פלשתין היא חברה מן המנין בפיפ"א, וכל השטח שנכבש בידי ישראל ב-1967 נחשב מבחינה בינלאומית כשטח ריבוני של פלשתין. על כן, להתאחדות הכדורגל הפלשתינית יש בפיפ"א מעמד שווה ערך לזה של התאחדות הכדורגל הישראלית".

"על פי תקנון פיפ"א, קבוצות כדורגל הנמצאות בשטח מדינה מסוימת צריכות לשחק במסגרת ליגת הכדורגל של מדינתן. בהתאם לכך, קבוצות כדורגל הממוקמות בהתנחלויות אשר נמצאות בשטח מדינת פלסטין צריכות לשחק במסגרת ליגת הכדורגל הפלשתינית ולא בליגה הישראלית. עצם השתייכות הקבוצות האלה להתאחדות הכדורגל הישראלית מהווה הפרת התקנון של פיפ"א. כדי שיוכלו קבוצות אלה להשתייך לליגה הישראלית, היה עליהן ועל התאחדות הכדורגל הישראלית לבקש ולקבל אישור מיוחד ויוצא דופן מהתאחדות הכדורגל הפלשתינית. ברור שבפועל מעולם לא הוגשה לפלשתינים בקשה לאישור מיוחד כזה".

קלר מדווח כי לקראת פרסומו של דו"ח מיוחד של ועדת החקירה של פיפ"א בנושא התנהגותה של ישראל גובר המסע העולמי שמנהלים ארגוני חברה אזרחית ברחבי העולם נגד ישראל. לדבריו קרוב למאה וחמישים אלף אנשים חתמו על עצומה ביוזמת ארגון 'אבאאז' "הקוראת לסלק את קבוצות הכדורגל של ההתנחלויות מליגות הכדורגל הישראליות, או לחילופין לחייב קבוצות אלה לעזוב את ההתנחלויות ולעבור לתחומי הקו הירוק. אי מילוי הדרישה עלול להביא לסילוק ישראל מפיפ"א ומניעת השתתפותה בתחרויות כדורגל בינלאומיות", שב ומאיים.