מה קורה בלילה במוזיאון?

במוזיאון המדע בירושלים עורכים סדרת הרצאות ערב המחברות את אנשי האלף השלישי לאדמה ולחקלאות. במוזיאון מדגישים: לא רק לילדים.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ' בתמוז תשע"ו

מוזיאון המדע בירושלים פותח את שעריו גם לקהל המבוגר ולשם כך גם מציעים מגוון הרצאות ערב ותערוכות העוסקות בקשר בין חקלאות לאמנות, חקלאות וגנטיקה והרצאה מיוחדת על החומוס והחברה.

האמנית שרון גלזברג והאוצרת האמנותית מעין שלף מציגות בסדרת את הפרויקט 'אגרופוליס' העוסק במשמעויות החברתיות, האקולוגיות, הכלכליות והפוליטיות של החקלאות דרך נקודת מבטם הייחודית של אָמָּנים.

לדבריהן בעשור האחרון ישנה חזרה לעיסוק אמנותי בחקלאות ובקיימות, באופן המחבר בין מבט ביקורתי על ההיסטוריה האנושית ובין ניבוי העתיד לבוא.

ד"ר שירי שקדי-רפיד ועו"ד סמדר הורוביץ-צדרבוים, מייסדות המרכז הישראלי לגנטיקה וחברה, יסבירו על חשיבות עולם הצמחים כשחקן מרכזי בחקר הגנטיקה, ועל כך שמאידך היווה תחום הגנטיקה שחקן מרכזי בהשבחת צמחים ומזון.

הסופר והעיתונאי צור שיזף יעביר הרצאה תחת הכותרת: חומוס, הדבר האמיתי! בהרצאה יברר מה בחומוס מעורר כל כך הרבה התעניינות ומדוע הוא כל כך משפיע על התרבות.

בימים אלה מציגים במוזיאון את תערוכת 'שדות המחר' המציעה חווייה אינטראקטיבית ייחודית. המבקרים יכולים ליהנות מחוויה רב-חושית ומעשרות מוצגים אינטראקטיביים ביניהם עץ מכני ענק, מכונת קרקרים, שדה חקלאי אנכי שמוצג לראשונה בארץ ולהכיר 19 סוגי עגבניות.

לצד התערוכה מגוון רחב של פעילויות התנסותיות נוספות כגון: הדגמה מדעית 'הדגמה בפיתה', סדנת התנסות בצמחי תבלין 'על טעם ועל ריח', תצוגת טרקטורים, סיורים מודרכים ועוד.