"לפיד ופירון רצו להרעיב את החרדים"

יו"ר סיעת יהדות התורה: לנתץ את הסטיגמה שה'חרדים לא עובדים'. הציבור עובד בכל תחום ומפרנס, עולם המסחר פורח.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ' בתמוז תשע"ו

מנחם אליעזר מוזס
מנחם אליעזר מוזס
צילום: פלאש 90

יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ מנחם אליעזר מוזס תקף היום (שלישי) במליאת הכנסת את יו"ר מפלגת יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד ואת שר החינוך לשעבר מטעם המפלגה, הרב שי פירון.

בדיון על הצעת החוק לביטול חובת לימודי הליב''ה פנה מוזס לחברי הכנסת של יש עתיד, ''בא לי לקחת ממחטה ולהזיל דמעות יחד איתכם על דאגתכם בשל ביטול לימודי ליב''ה לילדים החרדים.

''ראינו כמה דאגתם לנו ולילדנו כשהייתם בשלטון. ראינו זאת כשגזרתם עלינו 13 גזירות על הילדים שלנו. יזמתם גזירות", הדגיש ח"כ מוזס.

הוא פירט את הנזקים, כהגדרתו, שנעשו לציבור החרדי בתקופת הממשלה הקודמת. "ביטלתם שעות שילוב לילדים מתקשים בתלמודי תורה, ביטלתם תקציב לסייעות במוסדות הפטור, ביטלתם את חוק נהרי שמשמעותו הפלת נטל תשלומי החשמל והמים על ההורים.

''פגעתם בתלמידים בסיכון, בקייטנות: אמרתם שהבאתם תקציב קייטנות לכולם, כולם למעט משפחות חרדיות גם אם הן מתגוררות בקו עימות. כך נהגתם שאלתי אז את שר החינוך פירון מה עם התלמידים החרדים והוא ענה לי בזלזול 'שיעברו לחינוך ממלכתי חרדי'".

על החלטת לפיד ופירון לחייב לימודי ליב''ה כתנאי לתקצוב מוסדות לימוד חרדים - החלטה שמבוטלת בימים אלו, אמר מוזס ''ידעתם שזה חסר סיכוי ולפיכך דחיתם זאת ל-2018, גם אתם הבנתם שאין לכך שום סיכוי. רדפתם אותנו, כל שרציתם היה לרושש אותנו ולהרעיב את ילדי ישראל במסווה של השתלבות בשוק העבודה".

מוזס הוסיף לספר, "הטפתם לשילוב חרדים בעבודה. באותה תקופה היו 250,000 מבקשי עבודה במשק. רציתם להוסיף אליהם עוד 80,000 מובטלים? זה היה מרגיע אתכם? הגיע הזמן לנתץ את הסטיגמה 'חרדים לא עובדים'.

''צאו וראו בריכוזים שלנו, הציבור עובד בכל תחום ומפרנס, עולם המסחר פורח. אך אתם לא מסוגלים לשאת את זה שיש אצלנו את היושבים ולומדים באוהלה של תורה".

ח''כ מוזס הדגיש כי בניגוד לשקרים שמפיצים לטענתו אנשי ''יש עתיד'', הרי שחוק הליב"ה מיועד ל1.8% בלבד מקרב כלל התלמידים במערכת החינוך הכללית. "מיליון ילדים אמרתם? מאיפה הבאתם את זה? טוב שיאיר לפיד מצא לנכון להתנצל על המידע השגוי שהפיצו 'יש עתיד'".