וסרמן-שולץ ויתרה על הנאום בוועידה

יו"ר הוועדה הארצית של המפלגה הדמוקרטית פרשה עקב הדלפת תוכניותיה לפגוע בסנדרס.

גיא כהן , כ' בתמוז תשע"ו

וסרמן-שולץ ויתרה על הנאום בוועידה-ערוץ 7
דבי וסרמן-שולץ
Andrew Burton/Getty Images

חברת הקונגרס היהודית, דבי וסרמן-שולץ, יו"ר הוועדה הארצית של המפלגה הדמוקרטית, החליטה שלא לנאום בוועידת המפלגה.

ההחלטה התקבלה רק כשעתיים לפני שהיתה אמורה לתת את נאום הפתיחה.

"החלטתי שבכדי לוודא שאנו נפתח את ועידת המפלגה הדמוקרטית על רגל ימין, שלא אשמש בתפקיד יו"ר בוועידה", אמרה חברת הקונגרס מפלורידה לעיתון "פלורידה סאן-סנטינל".

וסרמן-שולץ הודיעה בסוף השבוע כי תתפטר מתפקידה כיו"ר הוועדה הארצית הדמוקרטית בימים הקרובים, לאחר הדלפה של מיילים שהראו את יחסה העוין לברני סנדרס, הסנטור ממדינת ורמונט שהתמודד באופן מרשים מול קלינטון על המועמדות לנשיאות מטעם המפלגה הדמוקרטית.

במשך חודשים רבים טען סנדרס – שגם הוא יהודי – כי וסרמן-שולץ עושה מאמצים מאחורי הקלעים למנוע ממנו להביס את קלינטון.

המיילים הכילו הצעות שונות לפגוע בסנדרס, בין היתר על ידי חשיפת העובדה שהוא אתאיסט. חשיפתם הוכיחה שווסרמן-שולץ לא היתה אובייקטיבית כפי שהיתה אמורה להיות, ומרגע שיצאו לאוויר היה ברור שהיא תיאלץ להתפטר. היא קיוותה, עם זאת, להציל מעט מכבודה בכך שתנאם בוועידת המפלגה, אך גם במחנה סנדרס וגם במחנה קלינטון לא אהבו את הרעיון.

סוכנות JTA מסרה כי וסרמן-שולץ הבינה סופית שכדאי לוותר על הנאום אחרי שספגה קריאות בוז בפגישת בוקר עם משלחת הצירים מפלורידה, מדינתה.

עם זאת, הנהלת מסע הבחירות של קלינטון מינתה את וסרמן-שולץ לאחד הדוברות הבולטות של הקמפיין לנשיאות.

"התפטרתי אתמול כי רציתי לוודא שאחרי שהבאתי אותנו ליום הגדול הזה ולפילדלפיה, ואחרי שתכננתי את הוועידה, שתהיה הוועידה הטובה ביותר בתולדות המפלגה שלנו, שצריך לוודא שהוועידה תוקדש כולה לכך שכולם יבינו שהילארי קלינטון היא המועמדת הטובה ביותר לנשיאות", אמרה וסרמן-שולץ, שתיאלץ גם להתמודד בבחירות על מקומה בבית הנבחרים, מול אחד מתומכיו של סנדרס.